Europos čempionato starte – Turkijos rinktinės antausis

2009 09 08 0:00
EPA-ELTA nuotrauka

Apie trys tūkstančiai Lietuvos krepšinio sirgalių pirmadienio vakarą Vroclavo „Šimtmečio“ areną paliko ne pačios pakiliausios nuotaikos. Pirmosiose Europos čempionato D grupės rungtynėse Ramūno Butauto auklėtiniai rezultatu 84:76 pralaimėjo Turkijos nacionalinei komandai.

Lietuvos starto penketas: Andrius Mažutis, Mindaugas Lukauskis, Linas Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Turkijos starto penketas: Enginas Atsuras, Ersanas Ilyasova, Keremas Tunceri, Omeras Asikas, Hidayetas Turkoglu.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė turkams, kurie po E. Ilyasovos ir K. Tunceri dvitaškių išsiveržė į priekį – 4:0. Visgi atiduodi iniciatyvos varžovams į rankas lietuviai nebuvo linkę ir pusę pirmojo kėlinio alsavo pastariesiems į nugaras (6:4, 11:9, 13:11).

Pradėję kibiau gintis mūsiškiai privertė oponentus paskutinėmis atakų sekundėmis mesti netaikliai, o šiomis dovanėlėmis pasinaudoję R. Butauto auklėtiniai ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai – 22:19.

Antrąjį ketvirtį abi komandos pradėjo blankiai. Pirmoji savo taškų badą nutraukė Turkijos rinktinė, spurtavusi (5:0) – 23:22. Kieta ir kibia gynyba pagrįstas žaidimas nuo pat akistatos pradžios tapo dar aktyvesnis.

Po D. Lavrinovičiaus prasivežimo lietuviai pirmavo dviem taškais (28:26), tačiau H. Turkoglu gražus „dėjimas“ bei tritaškis išvedė turkus į priekį – 30:28.

Puikiai rungtyniavusio M. Petravičiaus dėka mūsų šalies atstovai ir toliau vieną po kitos privertė taisykles pažeisti varžovų aukštaūgius, tačiau tikslūs H. Turkoglu metimai vis neleido persverti rezultato.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis T. Delininkaitis pataikė iš toli ir įpusėjus susitikimui rezultatas tapo lygus – 39:39.

Po rungtynių didžiosios pertraukos abi komandos demonstravo tokį pat žaidimą, kaip ir per pirmąsias 20 min. – rinktinės daug dėmesio skyrė gynybai bei poziciniam puolimui – 44:44.

Du tritaškiai dviejų atakų metu apvertė viską aukštyn kojomis – 50:44 ir privertė R. Butautą paprašyti minutės pertraukėlės. M. Petravičiaus ir L. Kleizos pastangomis rezultatas buvo aptirpęs – 50:48, tačiau išsišaudę varžovų snaiperiai neleido sumažinti deficito – 59:55.

Viena po kitos pasipylusios pražangos puolime didino lietuvių atsilikimą – 63:55, bet S. Jasaičio tolimas metimas situaciją šiek tiek pataisė – 63:58.

Lemiamą ketvirtį tolimu metimu pradėjo A. Mažutis – 63:61. Netrukus už vaidybą jis buvo nubaustas technine pražanga. Šią progą puikiai išnaudojo turkai ir į priekį pabėgo solidesniu skirtumu – 67:61.

S. Jasaitis atsakė tritaškiu, tačiau tai buvo viskas, ką lietuviai sugebėjo „išspausti“. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Turkijos atstovai šventė sunkią pergalę – 84:76.