Europos taurė – Jasaičio ir Kalniečio rankose

2013 04 14 10:03
Kalnietis Europos taurės turnyre nugalėjo pirmą kartą, Jasaitis šiose varžybose jau triumfavo 2005 metais atstovaudamas Vilniaus „Lietuvos rytui“. / eurocupbasketball.com nuotrauka

Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis užlipo ant aukščiausio Europos taurės turnyro laiptelio. Krasnodaro „Lokomotiv“ triumfavo antrame pagal pajėgumą Europos klubiniame krepšinio turnyre, o nugalėtojų šokį šoko ir du Lietuvos rinktinės nariai.

Rusijos ekipa, kurios marškinėlius šį sezoną vilki du lietuviai, Belgijos mieste Šarlerua vykusiame finale 75:64 (16:17, 22:13, 16:15, 21:19) įrodė pranašumą prieš Bilbao „Basket“ ekipą.

Čempionų komandoje šį sezoną dirba ir daugiau lietuvių: fizinio parengimo treneris Sigitas Kavaliauskas ir sporto direktorius Ginas Rutkauskas.

Naudingiausiu finalo dvikovos žaidėju tapo Richardas Hendrixas, kuris prie pergalės prisidėjo 14 taškų. Į Krasnodarą amerikietis atvyko sezono viduryje, kai neįtikęs Milano „Emporio Armani“ ekipai buvo priverstas palikti Italiją.

Pasiekęs pergalę, „Lokomotiv“ klubas iškovojo teisę žaisti kitų metų Eurolygos turnyre. Krasnodaro komanda tapo trečia iš Rusijos paeiliui, tapusia šio turnyro nugalėtoja. Prieš tai triumfavo Maskvos srities „Chimki“ ir Kazanės „Uniks“.

Naudingiausiam šio sezono Europos taurės turnyro krepšininkui Nickui Calathesui prieš dvikovą buvo įteiktas apdovanojimas, o netrukus aikštėje graikas pademonstravo, už ką sulaukė pripažinimo.

Jis pelnė 10 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir buvo aktyviausias tuomet, kai komandai labiausiai reikėjo.

Calatheso tritaškis antrojo kėlinio viduryje iniciavo „Lokomotiv“ spurtą 11:0, po kurio Rusijos komanda atitolo 37:28 (19 min.).

Trečiajame kėlinyje išlaikę atotrūkį, „Lokomotiv“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje dar labiau pabėgo nuo varžovų.

Daugiau nei keturias minutes ketvirtajame kėlinyje Krasnodavo ekipa nepraleido nė taško, o po Jasaičio tritaškio skirtumas išaugo iki 20 taškų – 65:45 (35 min.).

Nors besibaigiant dvikovai Ispanijos ekipos žaidėjai sumažino atsilikimą iki vienaženklės ribos, sukurti intrigos Bilbao komandai nepavyko.

Po finalo sirenos Rusijos ekipos krepšininkai šovė pergalės šampaną, o Jasaitis nukirpo pergalingą krepšio tinklelį.

Kalnietis prie pergalės prisidėjo 10 taškų (5/12 dvitaškių, 0/3 tritaškių). Įžaidėjas rungtyniavo 28 minutes ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Jasaitis aikštėje praleido 36 minutes, per kurias surinko 7 taškus (1/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/4 baudų) ir atkovojo 6 kamuolius.

„Basket“: Kostas Vasileiadis 16, Milovanas Rakovičius 11, Alexas Mumbru 10, Adrienas Moermanas 8.

„Lokomotiv“: Richardas Hendrixas 14 (9 atk. kam.), Aleksandras Maričius 12 (3/10 dvitaškių, 10 atk. kam.), Derrickas Brownas 11, Nickas Calathesas 10, Mantas Kalnietis 10.

Pernai Europos taurę iškovojo „Chimki“ ekipa, kurią iki šiol treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Lietuviai krepšininkai Europos taurę pastarąjį kartą kėlė 2009 metais, kai šiame turnyre triumfavo „Lietuvos ryto“ komanda.