Europos taurė: „Lietuvos rytas“ nusileido „Olaj“

2015 11 25 20:26
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

„Lietuvos rytas“ nenutraukė „Siemens“ arenos prakeiksmo – svečių komanda iš Šolnoko sudavė skaudų antausį pergale tikėjusiems vilniečiams.

Vengrijos čempionė „Olaj“ sostinės krepšininkus į nokdauną pasiuntė dar mačo pradžioje. Lietuvos vicečempionai atkakliai vijosi vengrus, tačiau taip ir nesugebėjo perlaužti rungtynių eigos – pralaimėta 98:99 (23:31, 22:23, 25:22, 28:23).

Startinės sudėtys. „Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskis, Nicolas Laprovittola, Rokas Giedraitis, Gediminas Orelik, Julius Jucikas.

„Olaj“: Milošas Borisovas, Aaronas Craftas, Davidas Vojvoda, Akos Kelleris, Strahinja Miloševičius.

Vengrai vilniečius pasitiko šaltu dušu – „Lietuvos rytas“ klydo keliose atakose iš eilės, o varžovai atakuodami neklydo – sužaidus vos dvi minutes „Olaj“ jau pirmavo 10:0. Aurimas Jasinlionis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Minutės pertraukėlė vaisių nedavė – įpusėjus kėliniui „Olaj“ pirmavo 15:4. A.Jasilionis atliko iš karto tris keitimus – aikštėje pasirodė Deividas Gailius, Kšyštofas Lavrinovičius, Marius Runkauskas.

Likus žaisti tris minutes pirmajame kėlinyje vilniečiai pataikė pirmą tritaškį – taiklus buvo N.Laprovittola. Vengrai dar buvo priekyje 21:13.

Du tritaškius pataikė puikiai į žaidimą įsiliejęs D.Gailius – po jo metimų skirtumas sumenko iki septynių (19:26), tačiau varžovai atsakė tuo pačiu. A.Gudaitis kėlinį pabaigė dviem metimais iš po krepšio – svečiai pirmavo 31:23.

Varžovai vien per pirmą kėlinį pataikė visus penkis mestus tritaškius.