Europos taurė: „Lietuvos rytas“ patyrė nesėkmę Saratove

2015 12 02 19:29
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

„Lietuvos rytui“ nepavyko pasiekti itin reikalingos pergalės Europos taurės turnyre. Vilniečiai išvykoje 92:109 nusileido Saratavo „Avtodor“ klubui.

Vilniuje „Avtodor“ laimėjo 97:81, o po septynių turų turi penkias pergales. Vilniečiai – tik dvi, tad ši pergalė reikalinga kaip oras, norint užtikrinčiau žvelgti į kitą etapą Europos taurės varžybose.

Be kapitono. „Lietuvos rytas“ šiame mače versis be Antano Kavaliausko ir Artūro Gudaičio.

Vilniečiai atsikovojo ginčo kamuolį, tačiau rungtynių pradžioje užtikrinčiau atrodė rusai – jie įveikė „Lietuvos ryto“ aikštės spaudimą, įkrovė iš viršaus, o kitoje atakoje T.Petersenas pataikė iš toli. Negana to, dar kitoje atakoje amerikietis pataikė dvitaškį su pražanga ir „Avtodor“ pirmavo 4:10.

Po dar vieno varžovų tolimo metimo Aurimas Jasilionis turėjo prašyti minutės pertraukėlės – 4:13

Po pertraukėlės „Lietuvos ryto“ žaidimas kiek atgijo, tačiau to nepakako – rusai neleido priartėti vilniečiams, o krepšys mūsiškiams buvo užsirišęs – 9:17.

Mačą priverstinai sustabdė laikmačio gedimas, po kurio komandos apsikeitė tolimais metimais – 14:20. Vilniečių gretose taiklus buvo Marius Runkauskas, netrukus pridėjęs ir dvitaškį su dviem taikliais baudų metimais (18:20).

Tačiau tai buvo ir paskutiniai vilniečių taškai pirmame kėlinyje – klysti pradėję lietuviai leido rusams vėl kiek pabėgti – 18:25.

Sužaidus vos dvi minutes antrajame kėlinyje po „Avtodor“ tolimo metimo komandas jau skyrė dviženklis skirtumas – 20:30.

Varžovai dar buvo padidinę savo persvarą, tačiau G.Orelikas pataikė puikų tolimą metimą paskutinę atakos sekundę (26:34). Tačiau vilniečiai ilgai nesidžiaugė – E.Kolesnikovas pelnė lengvus taškus su pražanga ir sugrąžino dviženklį pranašumą Saratovo ekipai – 26:27.

Likus žaisti tris minutes rusai įgavo rekordinį pranašumą – 28:41. Vilniečiai toliau niekaip nepataikė net būdami laisvi, o „Avtodor“ pradėjo smagintis lengvai rinkdami taškus iš po krepšio. Po varžovų galingo dėjimo A.Jasilionis prašė pertraukėlės – 28:45.

Vaizdas ir toliau nesikeitė – vilniečiai nesugebėjo apsiginti be pražangų, o pačių puolimas strigo – po dviejų kėlinių „Avtodor“ pirmavo 35:52.