Europos taurė: „Lietuvos rytas“ šeimininkavo Vengrijoje

2015 10 20 20:47
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsigriebė už pralaimėjimą Stambulo „Bešiktaš“ klubui pirmose Europos taurės turnyro rungtynėse. Vilniečiai išvykoje 89:65 sutriuškino Solnako „Olaj“ klubą.

Susitikimo pradžioje „Olaj“ klydo, o pirmuosius taškus baudų metimais pelnė M.Lukauskis – 2:0. „Lietuvos rytas“ spaudė varžovus nuo pirmųjų minučių. Tokia gynyba privertė varžovus klysti jau antrą kartą, tačiau vilniečiai patys suklydo – po D.Gregory dėjimo 2:2.

Po sudėtingo A.Kellerio metimo vengrai atsiliko tik tašku – 5:4. G.Orelikas pataikė iš toli, tačiau dvitaškiu atsakė A.Kelleras – 8:6 vilniečiai buvo priekyje.

Po N.Laprovittolos dvitaškio greitoje atakoje – 12:8. Po K.Lavrinovičiaus pataisyto netaiklaus metimo vilniečiai pirmavo 19:12.

A.Gudaitis galingai įdėjo iš viršaus, tačiau dar turėję kelias progas „Lietuvos ryto“ krepšininkai jų neišnaudojo. Po pirmo kėlinio vilniečiai buvo priekyje 21:12.

R.Giedraitis kėlinį pradėjo tolimu metimu, o vengrai klydo – 24:12. Dar vieną tritaškį pridėjo N.Laprovittola – 27:12.

Tylą nutraukė S.Miloševičius – pelnė du taškus su pražanga, bet baudos metimą prametė. Kitoje atakoje jau šeštąjį klubo tritaškį pataikė R.Giedraitis – „Lietuvos rytas“ pirmavo 30:14.

Įspūdingą tolimą metimą įsūdė D.Vojvoda, dvitaškį pridėjo K.Natiažka ir vengrai priartėjo – 38:26. Kėlinys baigėsi vilniečiams pirmaujant 46:28.

Klubai apsikeitė sėkmingomis atakomis – 48:30. Po D.Gailiaus dvitaškio su bauda „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę persvarą – 51:30.

N.Laprovittola dėjo iš viršaus, taškus pridėjo A.Kavaliauskas ir D.Gailius – 63:35. Po N.Laprivottolos dar dviejų taškų – 65:35. Kitoje atakoje D.Gailius dar kartą pataikė dvitaškį su pražanga – „Lietuvos rytas“ traiškė „Olaj“ 68:35.

Aikštėje pirmą kartą pasirodė Ž.Janavičius ir J.Jucikas, o varžovai kiek sumažino atsilikimą – 76:52. G.Orelikas pataikė pirmą „Lietuvos ryto“ tritaškį antroje rungtynių pusėje – 87:64.

Susitikimo pabaigoje A.Juškevičius dar pridėjo du baudų metimus – „Lietuvos rytas“ šventė užtikrintą pergalę 89:65.