Fantastiškai tritaškius mėčiusi „Caja Laboral“ sutriuškino CSKA

2013 04 18 8:45

Vitorijos „Caja Laboral“ komanda padarė tai, ką šį sezoną buvo pavykę padaryti tik vienai ekipai. Baskai sutriuškino Rusijos čempionus bei iškovojo pirmą pergalę Eurolygos ketvirtfinalio serijoje. Žano Tabako auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 93:72 (15:14, 28:10, 27:15, 23:33) nepaliko vilčių Maskvos CSKA krepšininkams ir serijos rezultatas iki trijų pergalių tapo 1-2.

Pirmuosius du serijos mačus CSKA laimėjo gana lengvai – atitinkamai 89:78 ir 90:68.

Šeimininkai krepšį iš toli atakavo net 57 proc. tikslumu (15/26 trit.) – taikliau nei dvitaškius. CSKA pataikė dvigubai mažiau tritaškių – 7 iš 25 bandymų (28 proc.).

Šeimininkai nuo varžovų atitrūko antrame kėlinyje, kuomet CSKA net keturias minutes negalėjo pelnyti nė taško. Tuo pasinaudoję „Caja Laboral“ šovė į priekį 11:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (32:17, 15-ąją min.).

Besibaigiant pirmai mačo pusei Vitorijos ekipa dar kartą spurtavo 7:0. Trečiojo ketvirčio pabaigoje skirtumui pasiekus 33 taškų ribą (70:37) nugalėtojams jau niekam nebekėlė abejonių.

Vienintelė kita komanda, kuri nugalėjo maskviečius didesniu nei 20 taškų skirtumu buvo „Barcelona“. Ji lapkričio 8 d. Maskvoje net 81:60 sutrypė CSKA.

„Caja Laboral“: Thomasas Heurtelis 21 (5/6 trit.), Milko Bjelica 15 (3/3 trit.), Nemanja Bjelica 13, Andresas Nočioni 10, Fernando San Emeterio 9, Tiboras Pleissas 9.

CSKA: Nenadas Krstičius 12, Vladimiras Micovas 11, Aaronas Jacksonas 11, Sonny Weemsas 10 (0/4 trit.), Zoranas Ercegas 10, Milošas Teodosičius 9.

Ketvirtasis tarpusavio susitikimas įvyks penktadienį (04.19) taip pat Vitorijoje.

"Anadolu Efes" sušvelnino ketvirtfinalio serijos rezultatą

Stambulo „Anadolu Efes“ komanda sau sezoną pratęsė dar bent vienerioms rungtynėms. Turkijos ekipa sušvelnino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą iki 1-2.

Oktay Mahmuti auklėtiniai mače savo žiūrovų akivaizdoje 83:72 (19:17, 18:12, 28:21, 18:22) įveikė Pirėjo „Olympiakos“ klubą su Martynu Gecevičiumi ir nutraukė jo keturių pergalių seriją.

Pirmuosius du mačus – atitinkamai 67:62 ir 71:53 savo tvirtovėje laimėjo „Olympiakos“.

Tai buvo pirmoji „Anadolu Efes“ pergalė po penkių nesėkmių iš eilės. Paskutinį kartą Stambulo ekipa buvo laimėjusi kovo 14 d., kuomet namuose 89:86 įveikė Bambergo „Brose Baskets" klubą.

„Anadolu Efes“ tritaškius mėtė taikliau už dvitaškius. Turkijos ekipa pataikė 8 tolimus metimus iš 15 bandymų (53 proc.). Varžovai krepšį atakavo dvigubai prasčiau – 28 proc. tikslumu (7/25 trit.).

Gecevičius aikštelėje praleido 4 minutes, krepšio neatakavo, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 1 naudingumo balą.

„Anadolu Efes“: Jordanas Farmaras 17 (5 kld.), Semihas Erdenas 15 (9 atk. kam.), Duško Savanovičius 15, Jamonas Lucasas 13 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Sasha Vujačičius 8.

„Olympiakos“: Acie Law 19, Georgios Printezis 11, Kyle'as Hinesas 10, Efstratios Perperoglou 9.

Ketvirtasis serijos mačas penktadienį (04.19) vyks taip pat Stambule.