Favoritams leidžiama įsibėgėti

2010 10 14 0:00
Per rungtynes su "Žalgiriu" Utenos krepšininkai nesugebėjo dirbti taip, kaip reikalavo jų vyriausiasis treneris.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Per dvi dienas "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionato favoritai Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Kauno "Žalgirio" klubai savo kraitį papildė dviem pergalėmis.

Titulą ginantys "Lietuvos ryto" krepšininkai pergales šventė uostamiestyje - ten įveiktas aikštelės šeimininkas "Neptūnas" bei LKL debiutantas Palangos klubas "Naglis-Adakris". Šalies vicečempionai žalgiriečiai Sporto halės žiūrovams dovanojo pergales prieš Utenos "Juventus" ir Panevėžio "Techasą".

Iškovojęs penkias pergales "Žalgiris" LKL čempionate užima pirmąją vietą, o vilniečiai su trimis laimėjimais žengia antri.

Klaipėdiečiai priešinosi

Per rungtynes su "Neptūnu" vilniečiams vadovavo asistentas Darius Maskoliūnas, pavadavęs tik antradienį į Lietuvą atvykusį naująjį vyriausiąjį trenerį serbą Aleksandrą Trifunovičių. Be to, dėl legionierių limito šioms rungtynėms "Lietuvos rytas" neregistravo turko Cemalio Nalgos.

Svečiai nuo susitikimo pradžios diktavo sąlygas ir netrukus įgijo dviženklę persvarą. Tačiau Ryčio Vaišvilos auklėtiniai, palaikomi savo žiūrovų, po didžiosios pertraukos priartėję prie vilniečių atsiliko tik 3 taškais (43:40). Čempionams tai buvo ženklas padidinti apsukas. Greitai jie vėl susikrovė dviženklį pranašumą (61:43), kurį išsaugojo iki finalinės sirenos, ir šventė pergalę 75:68.

18 taškų nugalėtojams pelnė Kenanas Bajramovičius, 12 - Milko Bjelica, 11 - Martynas Gecevičius. Iš šeimininkų, kuriems tai buvo antroji nesėkmė per trejas rungtynes, išsiskyrė Robertas Bitinas ir Mindaugas Stašys (po 17 taškų).

"Neptūno" vyriausiajam treneriui R.Vaišvilai patiko, jog auklėtiniai nenuleido rankų ir kovojo iki paskutinio teisėjų švilpuko, nors per pirmą susitikimo dalį šeimininkams ir labai nesisekė: pataikė tik 20 proc. dvitaškių ir 8 proc. tritaškių.

Laikinai vyriausiojo trenerio pareigas ėjęs D.Maskoliūnas pabrėžė, jog "Lietuvos rytas" žaidė banguotai, žaidėjai dar nedemonstravo, ko iš jų laukiama, tačiau pergalę pavyko pasiekti.

Pergalę apkartino trauma

Naujasis vilniečių treneris A.Trifunovičius kovą su "Neptūnu" stebėjo tribūnose sėdėdamas su komandos kapitonu Steponu Babrausku, kuris negalėjo žaisti dėl delno traumos. Vakar per dvikovą su "Nagliu-Adakriu" serbas jau laikė savo rankose čempionų komandos vairą ir po daugiau nei dvejų metų pertraukos su šia komanda iškovojo pergalę. Vilniečiai palangiškius nugalėjo 83:56. LKL čempionai nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau pirmame ketvirtyje įgijo solidų pranašumą (14:1), o po dviejų kėlinių atitrūko dar daugiau - 47:20.

Tiesa, sostinės klubo strategui pergalės džiaugsmą apkartino liūdnas faktas: pirmame kėlinyje čiurnos traumą patyrė pagrindinis komandos įžaidėjas Jerry Johnsonas. Savo jėgomis amerikietis drabužinės pasiekti negalėjo - jį ant rankų išnešė Jonas Valančiūnas ir gydytojas Tomas Vorobjovas. Kiek trauma rimta, paaiškės po išsamių tyrimų. Be J.Johnsono, Vilniaus komandoje rungtyniauti negali S.Babrauskas ir Žydrūnas Kelys, kuriam atlikta operacija dėl netinkamai sugijusio riešo.

Treneriui buvo gėda

Serbo Aco Petrovičiaus treniruojami žalgiriečiai antradienį 40 taškų skirtumu - 96:56 - sutriuškino "Juventus" žaidėjus, o vakar net 64 taškais nugalėjo "Techasą" - 115:51.

Dvikova su Utenos komanda prasidėjo tylos minute. Taip buvo pagerbtas Manto Kalniečio tėčio Virginijaus atminimas. Ilgą laiką su vėžiu kovojęs V.Kalnietis ne kartą sakė, jog sūnaus pergalės jam - dozė geriausių vaistų. Deja, net ir tokie ypatingi vaistai ne visagaliai - antradienį V.Kalnietis užgeso.

Uteniškiai, kuriems šį sezoną vadovauja visą savo, žaidėjo, karjerą "Šiauliuose" praleidęs Robertas Giedraitis, priešinosi iki pirmo kėlinio vidurio (11:11). Tada išryškėjo "Žalgirio" pranašumas: šeimininkai ketvirtį laimėjo 25:18, antrojo pradžioje spurtavę 10:0 atitrūko 35:18, o prieš didžiąją pertrauką pirmavo įtikinamai - 52:26.

Iš nugalėtojų sėkmingiausiai rungtyniavo Paulius Jankūnas (20 tšk.), Tomas Delininkaitis (15) ir Tadas Klimavičius (10). "Juventus" komandoje, kuriai tai buvo pirmoji nesėkmė, vienintelis dviženklį taškų skaičių (26) surinko Aurimas Kieža.

"Sakiau, kad, norint kautis su "Žalgiriu", reikia aikštelėje arti, ypač gynyboje. Šiandien to nebuvo, - reziumavo uteniškių treneris R.Giedraitis. - Pralaimėti keturiasdešimčia taškų "Žalgiriui" yra gėda."

Svečių treneris turėjo pripažinti, jog "Žalgiris" - Eurolygos komanda, turinti po kelis puikius krepšininkus kiekvienoje pozicijoje. "Jie turi dvylika lygiaverčių žaidėjų, kurie aikštelėje gali gerai atlikti savo darbą", - teigė R.Giedraitis.

Vakar susitikimas su "Techasu" kauniečiams klostėsi dar lengviau. Be Traviso Watsono ir M.Kalniečio rungtyniavę "Žalgirio" krepšininkai panevėžiečius įveikė net 64 taškų skirtumu - 115:21. Šeimininkai viską išsprendė jau per pirmas septynias minutes, kurias laimėjo rezultatu 24:1.

Klaipėdos "Neptūnas" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 68:75 (13:22, 14:17, 16:12, 25:24). R.Bitinas (3-5/8) ir M.Stašys - po 17, M.Mažeika 12, J.Žurna 8; K.Bajramovičius 18, M.Bjelica 12, M.Gecevičius 11 (9 atk. kam.), J.Valančiūnas 10 (7 atk. kam., 5 blk.).

Kauno "Žalgiris" - Utenos "Juventus" 96:56 (25:18, 27:12, 24:13, 20:17). P.Jankūnas 20 (2-7/8), T.Delininkaitis 15, T.Klimavičius 10 (7 atk. kam., 4 blk.), M.Kuzminskas 9 (2-4/5), M.Begičius 8 (7 atk. kam., 3 blk.); A.Kieža 26 (8 atk. kam.), G.Maceina 8 (8 rez. perd.), Ž.Urbonas 6, Ž.Šeštokas ir M.Prekevičius - po 4.

Palangos "Naglis-Adakris" - "Lietuvos rytas" 56:83 (9:18, 11:29, 16:15, 20:21). V.Dilys 22, I.Razutis ir E.Harrisas - po 6; K.Bajramovičius 21, A.Jomantas 13, A.Šikšnius 12, M.Gecevičius ir B.Newley - po 11.

"Žalgiris" - Panevėžio "Techasas" 115:51 (34:9, 25:15, 32:11, 24:16). T.Klimavičius (10 atk. kam.) ir M.Pocius - po 15, A.Milaknis 13, D.Šalenga 11 (2-4/4), M.Kuzminskas 10, M.Brownas ir T.Delininkaitis - po 9, P.Jankūnas, M.Begičius ir O.Samhanas (10 atk. kam.) - po 8,

D.Collinsas 5 (10 atk. kam., 12 rez. perd.); V.Volkus 16 (8 atk. kam.), T.Rinkevičius 8, M.Valukonis 6.