FIBA Čempionų lygą „Juventus“ pradėjo nukaudama Prancūzijos vicečempionus

2016 10 18 21:55
basketballcl.com nuotrauka

Puikiai FIBA Čempionų lygos turnyrą pradėjo Utenos „Juventus“ krepšininkai. Fantastiškai sirgalių palaikomi Antano Sireikos auklėtiniai paskutinėmis susitikimo minutėmis sužaidė šaltakraujiškai ir D grupės rungtynėse 91:84 (30:15, 21:26, 13:15, 27:28) palaužė Prancūzijos vicečempionę Strasbūro SIG komandą.

Gyčio Sirutavičiaus šešiais taškais prasidėjusiame mače uteniškiai pirmieji įgijo persvarą (6:3), o po Vytauto Šulskio tritaškio nutolo – 11:5. Negana to, fantastiškai žaidusio G.Sirtuavičiaus dėka „Juventus“ tolo ir toliau, o sužaidus šešias minutes įgijo dviženklę persvarą – 21:9. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei komandas jau skyrė14 taškų (29:15), o po pirmųjų dešimties minučių A.Sireikos komanda pirmavo rezultatu 30:15.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui V.Šulskis tritaškiu padidino „Juventus“ pranašumą iki aštuoniolikos taškų (33:15), o įpusėjus kėliniui Aaronas Bestas šią persvarą dar labiau padidino – 41:22. Pape Sy baudos metimai likus žaisti tris minutes sumažino Prancūzijos vicečempionų persvarą iki keturiolikos (31:45), o per likusį laiką svečiai dar šiek tiek priartėjo – 41:51.

Trečiojo kėlinio pradžioje G.Sirutavičius gavo ketvirtąją asmeninę pražangą, o penki iš eilės Mouhammadou Jaiteho taškai bei Jeremy Leloupo dvitaškis sužaidus vos keturias minutes beveik visiškai ištirpdė „Juventus“ pranašumą – 53:50. Po A.Sireikos minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai surengė žaibišką spurtą 7:0 ir Jamaras Diggsas dvitaškiu sugrąžino dviženklę „Juventus“ persvarą – 60:50. J.Leloupui gavus techninę pražangą uteniškiai dar labiau nutolo (62:50), tačiau kėlinio pabaigoje prancūzai sugebėjo sumažinti atsilikimą – 56:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dar vienu žaibišku svečių spurtu 7:0 ir vos per minutę rezultatas sumažėjo iki minimumo – 64:63. Sužaidus tris minutes Ervingas Walkeris tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (66:66), o Paulas Lacombe išvedė SIG klubą į priekį – 69:68. V.Šulskiui ir G.Sirutavičiui atsakius tritaškiais, uteniškiai vėl kiek nutolo (76:72), o netrukus susigrąžino devynių taškų persvarą – 81:72. Vaikiškos uteniškių klaidos leido SIG klubui atkurti intrigą (83:80), G.Sirutavičius ir A.Bestas lemiamu metu sužaidė šaltakraujiškai ir „Juventus“ iškovojo pergalę 91:84.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Gytis Sirutavičius (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 5/9, baudos 6/6), 17 – Vytautas Šulskis (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 3/6), 14 – Vaidas Čepukaitis (dvitaškiai 6/8, 5 atk. kam.), 13 – Valdas Vasylius (6 atk. kam., 4 rez. perd.), 7 – Jamaras Diggsas (6 rez. perd.), po 4 – Ovidijus Galdikas (dvitaškiai 2/2) ir Spenceris Parkeris (dvitaškiai 2/2), po 2 – Dovis Bičkauskis (5 rez. perd.) ir Rolandas Jakštas.

Svečių gretose išsiskyrė Ervingas Walkeris (20 tšk., tritaškiai 3/6), Mouhammadou Jaitehas (17 tšk., dvitaškiai 6/11, baudos 5/7) bei Frankas Ntilikina (12 tšk.).