FIBA Europe Iššūkio taurė. "Šiauliai" - "Sportif" 75:78

2014 12 17 8:14
imgarcade.com nuotrauka

"Šiaulių" ekipai nepavyko prasibrauti į kitą turnyro etapą - paskutinę mačo akimirką neįtikėtinu metimu iš savos aikštės pusės pergalę 78:75 išplėšė svečiai iš Turkijos.

Tiek "Šiauliams", tiek "Sportif" tai buvo žūtbūtinis mačas, nes tik pergalė garantavo kelialapį į kitą etapą. Šiauliečiai pirmą dvikovą svečiuose Turkijos klubui pralaimėjo 69:79.

Įtempta kova virė visą mačą nuo pirmos minutės iki paskutinės akimirkos. Tai geriausiai atspindi statistika. Šeimininkams buvo pavykę nutolti 6, o svečiai buvo išsiveržę į priekį 5 taškais. Rezultatas 13 kartų buvo lygus, o pirmaujanti ekipa keitėsi net 18 kartų.

Paskutinėmis mačo minutėmis arčiau pergalė buvo šiauliečiai, pirmavę trapia 2-4 taškų persvara. Likus žaisti kiek daugiau kaip minutę "Šiaulius" į priekį išvedė dvitaškį įmetęs Ryanas Olanderis - 72:70 (39 min.). Bet netrukus rezultatas tapo lygus, nes pražangą išprovokavo ir abi baudas sumetė Justinas Carteris.

Likus žaisti 34 sek., dvitaškį švystelėjo akimirkai iš gynybos gniaužtų išsilaisvinęs Rokas Giedraitis. Varžovų "centras" Ericas Buckneris nepataikė pirmosios baudos, todėl atrodė, kad pergalė ranka pasiekiama. "Sportif" žaidėjai išsyk prasižengė prieš R.Giedraitį, bet jaunasis puolėjas irgi įmetė tik vieną baudą. Tuo pasinaudojęs svečių lyderis Courtney Fellsas išrpovokavo pražangą ir šaltakraujiškai realizavo abi baudas - 75:75.

Šiauliečiai paskutinei atakai turėjo 18 sekundžių, o jai parengti treneriai paprašė minutės pertraukėlės. Buvo sutarta, kad paskutinį metimą atliks kapitonas Vytautas Šulskis. Jis prasiveržė dešiniuoju kraštu, bet metimas buvo netikslus. Likus 3 sekundėms kamuolį sugriebęs C.Fellsas žingtelėjo porą žingsnių į priekį ir iš savo aikštės pusės švystelėjo kamuolį. Žiūrovai sustingę stebėjo, kaip į lentą atsitrenkęs kamuolys perskrodė krepšio tinklelį, o Ušako žaidėjai šoka pergalės šokį.

"Tai buvo labai lygios rungtynės. Aš esu laimingas, kad mes iškopėme į kitą etapą. "Šiauliai" žaidė tikrai gerai, bet mes šį vakarą buvome alkanesni", - džiaugsmu tryško svečių strategas Ozanas Bulkazas.

"Mūsų varžovai buvo labai stiprūs ir pavojingi, bet buvome pasiruošę - treneris mus perspėjo, kad būtent tokių rungtynių ir galime tikėtis. Šį vakarą dar kartą įsitikinome, kad kamulys yra apvalus. Aš esu laimingas, kad Fortūna buvo mūsų pusėje - viską lėmė vienintelis metimas", - sakė "Sportif" gynėjas Rahimas Rizvanoglu.

"Galima sakyti, kad mes paskubėjome atakuoti, kad nepataikėme baudų, bet... Kai varžovas iš savo aikštės pusės pataiko tokį metimą, belieka sakyti, kad Fortūna buvo ne šalia varžovų, o tiesiog buvo jų rankose. Todėl po rungtynių rubinėje buvo kapų tyla. Šiandien mums bene didžiausia problema buvo jaudulys. Esame jauna komanda, todėl per tokios svarbos rungtynes nepataikėme baudų, neįmetėme tritaškių laisvi", - apmaudo neslėpė "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

"Mačas buvo labai įtemptas lygus visas 40 minučių. Sunku, kai pralaimi tokias rungtynes. Turi praeiti bent pora dienų, kol suprasime, kas nutiko. Belieka palinkėti varžovams sėkmės", - sunkiai žodžius rinko ir Ryanas Olanderis.

"Šiauliai" - "Sportif" 75:78 (17:16, 18:19, 20:20, 20:23). Teisėjai J.Kokainis (Latvija), M.Vučkovičius (Slovėnija), A.Šarapa (Baltarusija).

"Šiauliams" taškų pelnė: V.Šulskis 12 (4/7 dvit.), J.Lee ir G.Leonavičius po 11, J.Jucikas, R.Giedraitis ir R.Alijevas po 10, R.Olanderis 6, T.Olanderis 5 (M.Linkevičius);

"Sportif": C.Fiellsas 18 (4/8 dvit., 2/3 trit.), E.Buckneris 17 (8/10 dvit.), J.Carteris 14 (9 atk. kam.), C.Warrenas 7 (1/8 trit.), M.Zupanas 6, O.Haciyeva 5, S.Sanlis ir I.Yildirimas po 4, R.Rizvanoglu 3 (U.Kacaniku).

Taiklumas: 28/48 (58 proc.) ir 24/43 (56) dvitaškių, 4/20 (20) ir 7/20 (35) tritaškių, 7/15 (47) ir 9/13 (69) baudų. Atkovota kamuolių 35 ir 37, perimta 6 ir 8, padaryta klaidų 10 ir 11.