Finale be intrigos – JAV dominavimas

2014 09 14 23:55
DeMarcusas Cousinsas. AFP/Scanpix nuotrauka

JAV dominavimas pasaulio krepšinyje tęsiasi. Mike‘o Krzyzewskio treniruojama rinktinė pasaulio čempionato finale 129:92 (35:21, 32:20, 38:26, 24:25) nušlavė Serbijos krepšininkus ir iškovojo antrą auksą iš eilės.

2010 metais Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate amerikiečiai 81:64 nugalėjo šeimininkus turkus.

Šių metų auksas JAV rinktinei – jau penktas pasaulio čempionato istorijoje. Amerikiečiai pagal aukso medalius pasivijo tuometinę Jugoslavijos rinktinę, kuri savo sąskaitoje taip pat turi penkis čempionų titulus.

Nugalėję serbus, JAV krepšininkai pratęsė įspūdingą seriją – nuo 2006 metų amerikiečiai oficialiose varžybose iškovojo 45 pergales iš eilės. Pridėjus draugiškas rungtynes (18), iš viso išeina net 63 pergalės paeiliui.

Finalo mače JAV rinktinė savo pranašumą įrodė jau pirmame kėlinyje. Kyrie Irvingas pelnė 15 taškų, o amerikiečiai susikrovė 14 taškų pranašumą (35:21).

Krzyzewskio auklėtiniai dar įspūdingiau pradėjo žaisti antrame kėlinyje. Vienu momentu amerikiečių persvara pasiekė net 30 taškų (65:35).

JAV rinktinė 100 taškų ribą pasiekė dar trečiame kėlinyje, kuomet likus žaisti pusantros minutės Anthony Davisas pataikė iš po krepšio (100:65).

Beveik idealias rungtynes sužaidė Irvingas. Klivlendo „Cavaliers“ įžaidėjas pataikė visus 6 mestus tritaškius, 4 dvitaškius iš 7 ir surinko 26 taškus.

Į simbolinį čempionato penketuką buvo išrinkti Milošas Teodosičius, Kyrie Irvingas, Nicolas Batumas, Pau Gasolis ir Kennethas Fariedas.

JAV: Kyrie Irvingas 26 (4/7 dvit., 6/6 trit.), Jamesas Hardenas 23, Kennethas Fariedas ir Klay Thompsonas po 12, DeMarcusas Cousinsas ir Rudy Gay po 11.

Serbija: Nikola Kaliničius ir Nemanja Bjelica po 18, Bogdanas Bogdanovičius 15, Milošas Teodosičius 10.