Finale tenka kautis iš naujo

2011 05 06 0:00
"Žalgiris" vakar "Lietuvos rytą" palaužė tik paskutinėmis sekundėmis.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos superfinalo akivaizdžiu favoritu laikytas Kauno "Žalgiris" sunkia pergale pradėjo kovą dėl aukso. Žalgiriečiai vakar namie po atkaklios kovos palaužė Vilniaus "Lietuvos rytą" 83:81 (23:23, 16:18, 22:22, 22:18) ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Superfinalo išvakarėse krepšinio specialistai pranašavo lengvą "Žalgirio" pergalę. Tačiau lemiamame sezono etape kova prasideda rezultataui esant 0:0 ir favoritams savo pranašumą tenka įrodinėti iš naujo.

Lietuvos čempionų titulą ginantys vilniečiai Kaune metė iššūkį varžovams ir atkakliai priešinosi visas rungtynes. Antrame kėlinyje "Lietuvos rytas" išsiveržė į priekį, o trečiame buvo nutolęs 8 taškų pranašumu (55:47). Vis dėlto "Žalgiris" lemiamo ketvirčio pradžioje persvėrė rezultatą ir sėkmingiau sužaidęs paskutines dvikovos minutes, išplėšė pergalę 83:81. Rungtynių didvyriu tapo Kauno komandos legionierius iš JAV Marcus Brownas, pataikęs lemiamą dvitaškį likus žaisti vos 4 sekundes.

Vilniaus ekipa vakar sėkmingai naudojosi netaikliais varžovų metimais. "Žalgiris" pataikė tik 33 proc. dvitaškių ir tritaškių. Tačiau prastą pataikymo procentą kauniečiai kompensuodavo gera kova dėl atšokusių kamuolių (44 ir 28), taip susikurdami papildomas progas atakuoti krepšį.

Nugalėtojų gretose vakar rezultatyviausiai žaidė M.Brownas (15 tšk.), Tadas Klimavičius (14), DeJuanas Collinsas (12) ir Mantas Kalnietis (11). "Lietuvos ryto" gretose pasižymėjo DJ.Strawberry (17 tšk.), Milko Bjelica (16), Kenanas Bajramovičius (15), Martynas Gecevičius (13) ir Bradas Newley (12).

Antrosios LKL superfinalo serijos rungtynės gegužės 9 dieną, pirmadienį vyks Vilniuje. Gegužės 12 d. komandos vėl žais Kaune.