Finale - vėl Vilnius ir Kaunas

2010 04 29 0:00
"Žalgirio" komandą iš sunkios padėties Šiauliuose traukė gerai po krepšiais kovojęs ir taikliai atakavęs T.Klimavičius (kairėje).
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Dvyliktą kartą iš eilės "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) finale susikaus Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Kauno "Žalgiris".

Tai paaiškėjo po vakar vykusių LKL antrųjų pusfinalio susitikimų: pergales iškovojusios Vilniaus ir Kauno ekipos serijas laimėjo vienodais rezultatais 2:0.

Geriau sužaista pabaiga.

Kaip ir tikėtasi, atkakliausiai pusfinalyje kovojo "Šiauliai" ir Baltijos krepšinio lygos čempionas "Žalgiris". Pirmas rungtynes kauniečiai namie laimėjo tik baigiantis dvikovai, o vakar Šiauliuose pergalę iškovojo taip pat gerai sužaidę ketvirtą kėlinį - 86:78.

Po dviejų ketvirčių rezultatas buvo lygus - 40:40. Trečiame kėlinyje šeimininkai laimėjo atkarpą 10:3 ir pabandė pabėgti - 55:48. Dar po kelių minučių Antano Sireikos auklėtiniai pirmą kartą pasiekė dviženklę persvarą - 64:54. Bet Dariaus Maskoliūno treniruojami žalgiriečiai nesutriko - dar iki kėlinio pabaigos sugebėjo priartėti iki dviejų taškų - 64:66. Per paskutinį kėlinį ilgą laiką komandos žengė koja kojon. Likus žaisti pusantros minutės Marcusas Brownas pataikė tritaškį ir svečiai įgijo 7 taškų pranašumą (81:74). Per likusį laiką "Šiauliams" nepavyko surengti lemiamo šturmo.

"Žalgirio" komandoje nesulaikomas buvo Tadas Klimavičius - jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Šiaulių komandoje tiek pat taškų surinko Deividas Gailius.

Lygi kova išsekino

Čempiono titulą ginančiam "Lietuvos rytui" vakar sekėsi kur kas lengviau. Tiesa, pirmus du kėlinius vilniečiai buvo besivejančių vaidmenyje: po 20 minučių namie žaidę "Juventus" krepšininkai buvo priekyje 33:32. Lūžis įvyko, kai trečio kėlinio viduryje svečiai pataikė keturis iš eilės tritaškius ir įgijo 10 taškų pranašumą - 51:41. Nuo to momento svečiai pradėjo diktuoti savo sąlygas ir į finalą pateko laimėdami rezultatu 84:63.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Martynas Gecevičius, o iš uteniškių geriausiai sekėsi Jonui Elvikiui ir Tomui Jasiulioniui (po 13).

"Kol turėjome jėgų, mūsų žaidimo sistema veikė gerai, - po rungtynių sakė Utenos komandos vyriausiasis treneris Gintaras Kručkauskas. - Antroje susitikimo pusėje pavargome, tad žaidėjai priėmė neteisingų sprendimų - leido varžovams laisvai mesti."

"Du kėlinukus aikštelėje žaidė lygiavertės komandos. Bet mes tolygiau rungtyniavome per visus keturis kėlinius", - reziumavo nugalėtojų treneris Rimas Kurtinaitis.

"Juventus" komandoje dėl blauzdos raumens traumos aikštelėje nepasirodė Virginijus Praškevičius. Be to, prieš rungtynes nugaros raumenis užspazmavo Pauliui Morkeliūnui, kuris taip pat nerungtyniavo.

"Lietuvos ryto" treneris trumpam į aikštelę įleido traumas išsigydžiusius Milko Bjelicą ir Artūrą Jomantą. "Reikia juos po truputį rengti finalui", - pakomentavo R.Kurtinaitis.

Utenos "Juventus" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 63:84 (16:14, 17:18, 14:28, 16:24). T.Jasiulionis (8 atk. kam.) ir J.Elvikis (3-1/6) - po 13, D.Pakamanis 12, Ž.Urbonas 9, A.Vasiliauskas 8, T.Gaidamavičius 6 (7 išprov. praž.); M.Gecevičius 20 (3-4/8), D.Zavackas 13, K.Bajramovičius 11 (7 išprov. praž.), S.Buterlevičius 10, A.Baynesas ir J.Valančiūnas - po 9, S.Babrauskas 6. Serija 0:2.

"Šiauliai" - Kauno "Žalgiris" 78:86 (22:19, 18:21, 26:24, 12:22). D.Gailius 20, R.Grafas 14, M.Kuzminskas 10 (7 atk. kam.), D.Low (7 rez. perd.) ir M.Prekevičius - po 9, M.Žukauskas 8 (5 rez. perd.); T.Klimavičius 20 (11 atk. kam.), M.Begičius (8 atk. kam.) ir D.Šalenga - po 15, M.Brownas 13, M.Delašas 8, A.Čapinas 7. Serija 0:2.