Finalo ketvertas liko be šeimininkų

2011 04 02 0:00
"Montepaschi" krepšininkų (kairėje - K.Lavrinovičius) nesugniuždė pralaimėjimas 48 taškų skirtumu per pirmas ketvirtfinalio rungtynes.
EPA-ELTA nuotrauka

ULEB Eurolygos ketvirtfinalio barjeras tapo sunkiu išbandymu Ispanijos krepšinio klubams. Šį varžybų etapą pasiekė net keturios ispanų komandos, tačiau pusfinalyje kovos tik viena.

Ispanijos grandai "Barcelona" ir Vitorijos "Caja Laboral" jau pralaimėjo ketvirtfinalio serijas. Europos čempionų tautai liko tik guostis, kad dar du klubai - Valensijos "Power Electronics" ir Madrido "Real" - kaunasi tarpusavyje, tad bent vieną atstovą pusfinalyje ispanai turės. Į finalo ketverto varžybas jau prasibrovė Atėnų "Panathinaikos" (Graikija), Sienos "Montepaschi" (Italija) ir Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis). Šie klubai pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes, tačiau vėliau varžovus įveikė tris kartus iš eilės.

Žlugusi svajonė

Skaudžiausią nesėkmę patyrė Eurolygos čempionų titulą ginanti "Barcelona". Eurolygos finalo ketverto varžybos šiemet gegužės 6-8 dienomis vyks Barselonoje, tad katalonai vylėsi savų žiūrovų akivaizdoje iškovoti dar vieną titulą.

"Barcelona" ir "Panathinaikos" serijos rezultatas 1:1, komandos šią savaitę persikėlė į Atėnus. Šeimininkai išnaudojo namų sienų pranašumą: antradienį triumfavo 76:74, o ketvirtadienį - 78:67. Užvakar net 19 tūkst. aistruolių armijos palaikomi graikai žaidė lyg su sparnais.

"Mums labai skaudu, nes visą sezoną svajojome, kad apginsime čempionų titulą namie, - prisipažino "Barcelona" treneris Xavieras Pascualis. - Atvykę į Graikiją praradome pasitikėjimą savo jėgomis, o per ketvirtas rungtynes ne visi krepšininkai tikėjo, jog galime išlyginti serijos rezultatą."

Vienas klubo "Barcelona" lyderių Ricky Rubio apgailestavo, kad per lemiamą dvikovą jautėsi bejėgis, nes pristigo jėgų. Šis sezonas Eurolygoje jam tikriausiai buvo paskutinis. 20-metis įžaidėjas vasarą turėtų išvykti į NBA klubą Minesotos "Timberwolves". R.Rubio Minesotos ekipa NBA naujokų biržoje pakvietė dar prieš dvejus metus.

Siena atsitiesė

Nedidelį stebuklą sukūrė Sienos "Montepaschi" komanda su Kšyštofu Lavrinovičiumi ir Rimantu Kaukėnu. Kai italų klubas pirmas ketvirtfinalio rungtynes Graikijoje 41:89 beviltiškai pralaimėjo Pirėjo "Olympiakos", mažai kas tikėjo, jog po tokio smūgio Italijos klubui pavyks atsitiesti. Tačiau "Montepaschi" pademonstravo išskirtines charakterio savybes ir valią.

Sienos komanda laimėjo trejas rungtynes iš eilės ir po 3 metų pertraukos sugrįžo į finalo ketvertą. Ketvirtadienį "Montepaschi" triumfavo 88:76, o paskutines minutes žiūrovai atsistoję plojo savo dievukams.

"Mes nenustojome tikėti savimi. Atlikome milžinišką darbą", - džiaugėsi "Montepaschi" krepšininkas Malikas Hairstonas. Per pastarąsias rungtynes jis pelnė 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir tapo naudingiausiu dienos žaidėju. K.Lavrinovičius per 31 minutę prie pergalės prisidėjo 19 taškų, R.Kaukėnas per 21 minutę pelnė 5 taškus.

"Olympiakos" treneris iš Serbijos Dušanas Ivkovičius po pralaimėjimo buvo piktas: "Gerai žaidėme reguliariajame sezone ir TOP 16 varžybose, bet ne ketvirtfinalyje. "Olympiakos" žaidėjai kartu sudėjus yra iškovoję 55 įvairius titulus. Maniau, kad patirties turi pakankamai, bet klydau. Nenusipelnėme laimėti. Mano žaidėjams teks išklausyti daug žodžių, bet jūs to negirdėsite."

"Maccabi" dilema

Po trejų metų pertraukos į finalo ketvertą pateko ir "Maccabi". Izraelio ekipa taip pat pralaimėjo pirmas rungtynes "Caja Laboral", tačiau vėliau nepaliko varžovams vilčių.

Ketvirtadienį "Maccabi" namie triumfavo 99:77. Kova vyko tik du kėlinius, po kurių "Caja Laboral" pirmavo 52:51. Trečią kėlinį "Maccabi" pradėjo spurtu 21:2 ir perėmė iniciatyvą. Tel Avivo komanda įspūdingu taiklumu atakavo krepšį - pataikė net 64 proc. dvitaškių (23 iš 36) ir 67 proc. tritaškių (14 iš 21).

"Šios serijos likimas išsisprendė per antras rungtynes", - pažymėjo "Caja Laboral" treneris Duško Ivanovičius. Per antrą serijos dvikovą Vitorijoje ispanų ekipa dominavo visų rungtynių metu, bet pabaigoje leido varžovams išlyginti rezultatą, o sulig finaline sirena Jeremy Pargo taikliu dvitaškiu išplėšė "Maccabi" pergalę 83:81. Išlyginę serijos rezultatą, "Maccabi" krepšininkai savo arenoje varžovams nepaliko vilčių ir triuškino juos 81:60 bei 99:77.

Nors Tel Avivo klubas iškovojo teisę žaisti lemiamose Eurolygos varžybose, neaišku, ar atvyks į Barseloną. Finalas ir rungtynės dėl 3 vietos numatytos gegužės 8-ąją. Tą dieną Izraelyje minima Valstybės gedulo diena, skirta atminti kare nuo teroristų išpuolių žuvusiems šalies piliečiams. Tuo metu Izraelyje draudžiami bet kokie sporto ar pramogų renginiai. "Maccabi" vadovai ketina spausti Eurolygos vadovybę gegužės 8 dieną rungtynes rengti ne vakare, o dieną. Antraip Izraelio klubas žada nevykti į Barseloną.

Ispanų finalas

"Real" ir "Power Electronics" serijos nugalėtojas paaiškės trečiadienį per penktas tarpusavio rungtynes Madride. Užvakar Valensijoje šeimininkai triumfavo 81:72 ir išlygino serijos rezultatą 2:2.

"Power Electronics" vidurio puolėjas iš Lietuvos Robertas Javtokas per 28 minutes pelnė 12 taškų (5 iš 8 dvitaškių, 2 iš 7 baudų) ir atkovojo 7 kamuolius.

"Trečiadienio rungtynės abiem komandoms bus kaip finalas", - sakė Valensijos komandos gynėjas Rafa Martinezas. Jo komanda dar niekada nežaidė Eurolygos pusfinalyje. "Real" į finalo ketvertą siekia prasibrauti po 15 metų pertraukos.

Tel Avivo "Maccabi" - Vitorijos "Caja Laboral" 99:77 (25:23, 26:29, 28:10, 20:15). J.Pargo 26 (2-5/7, 3-4/6, 7 rezult. perd.), G.Pnini 22 (3-5/7), D.Blu 17, L.Eliyahu 12; M.Teletovičius 17 (2-4/8, 3-3/6), B.Olesonas 13, M.Huertas 12, S.Baračas 10. Serija 3:1.

Atėnų "Panathinaikos" - "Barcelona" 78:67 (16:12, 18:21, 22:14, 22:20). N.Calathesas 12, D.Diamantidis ir A.Fotsis po 11, I.Vougioukas ir R.Sato po 10; F.Vazquezas 14 (2-7/9), A.Andersonas 13, E.Lorbekas 9, B.Ndongas ir J.C.Navarro po 7. Serija 3:1.

Sienos "Montepaschi" - Pirėjo "Olympiakos" 88:76 (29:18, 21:18, 18:25, 20:15). M.Hairtsonas 25 (2-7/10, 7 atk. kam.), K.Lavrinovičius 19 (2-3/7), M.Jaričius 12, Sh.Stonerookas 10; I.Bourousis ir J.Gordonas po 16, Y.Halperinas ir M.Teodosičius (1-11/10) po 10. Serija 3:1.

Valensijos "Power Electronics" - Madrido "Real" 81:72 (17:14, 23:24, 19:17, 22:17). O.Cookas 16 (2-4/6), N.De Colo, R.Javtokas (2-5/8, 7 atk. kam.) ir D.Savanovičius po 12, R.Martinezas 10; A.Tomičius 20 (2-7/10), C.Tuckeris 14, P.Prigioni 11, S.Llullas 9. Serija 2:2.