Finalo serija startavo tvirta „Žalgirio“ pergale

2016 05 25 21:05

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ superfinalo serija prasidėjo Kauno „Žalgirio“ pergale. Čempionai namuose 83:72 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1–0.

Spurtas. „Neptūno“ laivas sugriuvo antrojo kėlinio pabaigoje. Iki tol kova vyko taškas į tašką ir svečiai gerokai nervino Šarūną Jasikevičių. Tačiau prieš pat pertrauką dviejų minučių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 10:0 ir į rūbinę „Neptūną“ išsiuntė su 11 taškų deficitu (41:30).

Nesustabdomas. „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas pirmoje rungtynių pusėje pelnė net 16 taškų. Mačą žalgirietis baigė net su 29 taškais ir jau tradiciniu dvigubu dubliu. Prieš dvejus metus finalo serijoje su „Neptūnu“ puolėjas buvo išrinktas naudingiausiu žaidėju.

Persvara. Po pertraukos klaipėdiečiai dar bandė priešintis, bet žalgiriečiai užtikrintai išsaugojo pranašumą ir pergalingai pradėjo seriją.

Sugrįžimas. Pusmetį dėl kojos traumos nerungtyniavęs Robertas Javtokas vėl pasirodė ant parketo. Šarūnas Jasikevičius 36-erių „centrą“ netgi įtraukė į stato penketą. Beje, R.Javtokas baudos metimu pelnė pirmuosius LKL finalo serijos taškus.

Išjungė. „Žalgirio“ gynyba nukenksmino „Neptūno“ atakų lyderį Danielį Ewingą. Vidutiniškai po 17 taškų pusfinalyje rinkęs amerikietis Kaune tesurinko 8.

Tvarkaraštis. Antrosios serijos iki keturių pergalių rungtynės vyks Klaipėdoje šeštadienį 17 val.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: P.Jankūnas 29 (11 atk. kam.), J.Randle“as 20 (9 rez. perd.), B.Motumas 8, R.Seibutis 7.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 17, A.Brandtas 16, V.Šarakauskas 9, M.Mažeika ir D.Ewingas po 8.