G. Paugaitės komanda tapo BWBL čempione

2015 03 12 10:37
„Cmoki-Minsk“ tapo trečiuoju Baltarusijos klubu, laimėjusiu BWBL varžybas. BWBL nuotrauka

21-ojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato nugalėtoja tapo Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) komanda, kuriai atstovauja lietuvė Giedrė Paugaitė. Baltarusijos klubas trečiadienį finale 63:55 (24:10, 11:19, 9:14, 19:12) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją ir finalo ketverto turnyro šeimininkę Rygos „TTT-Riga“ (Latvija) ekipą.

„Cmoki-Minsk“ tapo trečiuoju Baltarusijos klubu, laimėjusiu BWBL varžybas. 1999 metais šiame turnyre triumfavo Minsko „Horizont“, o 2013-aisiais – Gardino „Olimpia“.

„Cmoki-Minsk“ krepšininkės po 10 žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą 24:10, tačiau rygietėms pavyko pasivyti varžoves – po dviejų kėlinių „TTT-Riga“ sumažino deficitą iki šešių taškų (29:35), o po trijų ketvirčių komandas skyrė vos taškas (43:44). Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei, Minsko komanda buvo priekyje 55:53, bet tada pelnė keturis taškus be atsako, atitrūko 59:53 ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Nugalėtojoms Viktorija Gasper pelnė 13 taškų, po krepšiais sugriebė 5 kamuolius ir blokavo 4 varžovių metimus. 27-erių metų 193 cm ūgio baltarusė buvo pripažinta naudingiausia BWBL finalo ketverto turnyro žaidėja.

Minsko komandoje Žana Gorodeckaja surinko 12 taškų, G. Paugaitė pridėjo 10 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

„TTT-Riga“ ekipai 14 taškų pelnė Ieva Krastinia, 13 – Rūta Veiderė, 12 – Anda Eibelė.

Bronzos medalius iškovojo Gardino „Olimpia“ ekipa. Baltarusijos klubas per rungtynes dėl trečiosios vietos 74:64 (15:22, 20:10, 21:14, 18:18) įveikė Kokšetau „Okžetpes“ (Kazachstanas) krepšininkes.

Nugalėtojoms Violeta Kivliak pelnė 20, Nadežda Drozd – 18 taškų. Kazachstano klube geriausiai sekėsi 17 taškų surinkusiai Alai Krasovskajai bei 15 įmetusiai Jevgenjai Spitkovskajai.

Pusfinalyje „Cmoki-Minsk“ 76:37 (18:9, 16:14, 17:8, 25:6) nugalėjo „Okžetpes“ atstoves, o „TTT-Riga“ 79:65 (13:17, 21:16, 29:18, 16:14) įveikė „Olimpią“.

21-ojo BWBL čempionato finalo ketverto turnyras vyko Rygoje, Olimpiniame sporto centre. Finalinės BWBL varžybos Latvijos sostinėje surengtos po septynerių metų pertraukos.

Į simbolinį geriausių finalo ketverto turnyro krepšininkių penketuką pateko klubui „Cmoki-Minsk“ atstovaujanti lietuvė G. Paugaitė, „TTT-Riga“ žaidėjos Ieva Krastinia ir Ieva Kulytė, „Olimpia“ krepšininkė Nadežda Drozd bei „Okžetpes“ lyderė A. Krasovskaja.

Šio sezono BWBL čempionate kovojo šeši klubai iš Latvijos, Baltarusijos ir Kazachstano. Paraišką dalyvauti čempionate pateikęs Minsko klubas „Horizont“ klubas dėl finansinių sunkumų paskutinę akimirką atsisakė kovoti su stipriausiomis BWBL komandomis.

Pirmą kartą šių varžybų istorijoje turnyre nedalyvavo nė viena Lietuvos komanda, nors Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 17 kartų.