Galingas J. Valančiūno žaidimas laimėti nepadėjo

2015 02 24 8:17
Jonas Valančiūnas. USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Antrą iš eilės nesėkmę NBA pirmenybėse patyrė Toronto „Raptors“ (37-19) ekipa. Ji praėjusią naktį svečiuose 97:100 (28:17, 28:27, 18:23, 23:33) nusileido ne stipriausios sudėties žaidusiai Naujojo Orleano „Pelicans“ (29-27) ekipai.

„Raptors“ antro kėlinio pabaigoje pirmavo 51:33, tačiau po ilgosios pertraukos „Pelicans“, žaidę be traumuotų Anthony Daviso ir Ryano Andersono, ėmė mažinti atsilikimą, kol po Luke'o Babbitto tritaškio, likus žaisti 1 minutę ir 55 sekundes, galiausiai išsiveržė į priekį 94:93.

Netrukus Tyreke'as Evansas padidino šeimininkų persvarą iki 96:93, tačiau keturi iš eilės Kyle'o Lowry taškai sugrąžino persvarą Toronto komandai.

Visgi paskutinę mačo minutę Alexis Ajinca dvitaškiu persvėrė rezultatą, o po to, kai Omeras Ašikas blokavo Kyle'o Lowry metimą, Jimmeris Fredette'as baudų metimais padidino „Pelicans“ persvarą iki 100:97.

Paskutinis Lowry tolimas metimas skriejo pro šalį ir „Pelicans“ triumfavo.

Naudingiausiai „Raptors“ gretose žaidęs Jonas Valančiūnas per 35 minutes pelnė 17 taškų (5/10 dvitaškiai, 7/10 baudos) ir atkovojo 14 kamuolių, tačiau didesnę ketvirto kėlinio dalį vėl praleido ant suolo.

Kai jis buvo pakeistas, „Raptors“ dar pirmavo 87:79, o vėliau į žaidimą mestas tik paskutinę minutę, kai rezultatas buvo lygus 96:96.

Aukštaūgis iš Lietuvos taip pat perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė. Jo plius/minus rodiklis buvo aukščiausias komandoje (+10).

„Pelicans“: Luke'as Babbittas 18, Alexis Ajinca 16 (9 atk. kam.), Norrisas Cole'as 15, Omeras Ašikas 14 (11 atk. kam.), Tyreke'as Evansas 13 (12 rez. perd.), Ericas Gordonas 11.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 22, Jonas Valančiūnas 17 (14 atk. kam.), Jamesas Johnsonas 15, DeMaras DeRozanas 14.

Vaizdo reportažas:

„Rockets“ į pergalę vedė J. Hardenas

Jamesas Hardenas antrą kartą šį sezoną atliko trigubą dublį, o jo vedama Hjustono „Rockets“ (38-18) namie 113:102 (26:25, 30:31, 28:19, 29:27) nugalėjo Minesotos „Timberwolves“ (12-43).

Hardenas prametė pirmus 7 metimus, tačiau jau trečio kėlinio pabaigoje jį nuo trigubo dublio skyrė vos 1 atkovotas kamuolys. Gynėjas rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas 31 tašką, 11 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Po šešių iš eilės „Rockets“ taškų jie ketvirto kėlinio pradžioje pirmavo 92:78, tačiau Andrew Wigginso vedami šeimininkai tada spurtavo 10:0 ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų.

Po dar vieno „Timberwolves“ spurto, šį kartą 7:0, svečiai buvo priartėję vos iki taško – 96:97.

Visgi mačo pabaigą žymiai geriau žaidė „Rockets“. Per 3 minutes jie spurtavo 14:2 ir įtvirtino pergalę.

Hjustono komandai Donatas Motiejūnas per 30 minučių pelnė 12 taškų (5/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/5 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir blokavo 1 metimą, 2 sykius suklydo bei 4 kartus prasižengė.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 31 (11 atk. kam., 10 atk. kam.), Joshas Smithas 17, Terrence'as Jonesas 15 (15 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 12, Corey Breweris 11, Trevoras Ariza 10.

„Timberwolves“: Andrew Wigginsas 30, Kevinas Martinas 21, Nikola Pekovičius 16 (13 atk. kam.), Ricky Rubio 14 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Adreianas Payne'as 11 (10 atk. kam.).