Galingųjų būrį papildė "Barcelona"

2009 04 11 0:00
Barselonos krepšininkai, laimėję ispaniškąjį ketvirtfinalį, tarp keturių stipriausių Europos klubų pateko po dvejų metų pertraukos.

Po penktųjų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynių paaiškėjo paskutinė finalo ketverto dalyvė.

Ketvirtadienį per lemiamas ketvirtfinalio rungtynes "Regal FC Barcelona" (Ispanija) komanda savo arenoje 78:62 (23:15, 17:15, 18:14, 20:18) įveikė Vitorijos "TAU Ceramicą" (Ispanija) ir, laimėjusi seriją 3:2, pelnė paskutinį kelialapį į Berlyne vyksiančias finalo ketverto varžybas.

Gegužės 1-3 dienomis šiame Vokietijos mieste vyksiančio finalo ketverto turnyro pusfinalyje Barselonos krepšininkai susitiks su septintą kartą iš eilės finalo ketverto turnyre žaisiančiu bei nugalėtojo titulą ginsiančiu Maskvos CSKA (Rusija) klubu, kuriame rungtyniauja Ramūnas Šiškauskas. Kitą pusfinalio porą sudaro dvi Graikijos komandos - Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi ir Pirėjo "Olympiacos".

Beje, dvi ekipos - "Panathinaikos" ir "Barcelona" - reguliariajame sezone žaidė B grupėje, kurioje buvo ir Kauno "Žalgiris".

Per ketvirtadienio rungtynes aikštelės šeimininkai jau nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų išsiveržė į priekį - 4 minutę jie pirmavo 14:4. Viskas, ką svečiams pavyko padaryti, - tik antrojo ketvirčio pradžioje sumažinti skirtumą iki 5 taškų (18:23).

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Juanas Carlosas Navarro (3-5/8) ir Ersanas Ilyasova (3-3/3, 10 atk. kam.), pelnę po 19 taškų. 16 taškų pridėjo Jaka Lakovičius. Vitorijos komandoje labiausiai pasižymėjo Tiago Splitteris - 19 taškų (2-8/10), Pete Mickealas - 14 ir Igoris Rakocevičius - 10.

"TAU Ceramica" Eurolygos finalo ketverto varžybose žaidė ketverius metus iš eilės. Beje, Vitorijos komanda visus kartus pralaimėdavo pusfinaliuose. "Barcelona" į finalo ketverto varžybas grįžta po dvejų metų pertraukos.

Likus trims savaitėms iki finalo ketverto varžybų tapo aišku, kad komandos Berlyne kovos pilnutėlėje "O2 World" arenoje. Kaip teigė vienas finalo ketverto organizatorių, pusė bilietų į dviejų dienų varžybas buvo parduota dar tada, kai nebuvo žinomos finalo ketverto dalyvės.