Garbingas lietuvių pralaimėjimas

2012 08 04 18:40
AFP/Scanpix nuotraukos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė parodė tvirtą charakterį ir garbingai pasipriešino JAV ekipai, kuri nors ir šventė pergalę, bet dėl jos turėjo kovoti iš visų jėgų.

Lietuviai turėjo pripažinti JAV pranašumą, pralaimėję rezultatu 94 :99. Visų rungtynių eigoje Kęstučio Kemzūros auklėtiniai demonstravo iki šiol žaidynėse neregėtą ryžtą ir charakterio tvirtybę.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Linas Kleiza, tačiau amerikiečiai netrukus išsiveržė į priekį ir pirmąjį ketvirtį laimėjo rezulatu 27 :33.

Antrojo ketvirčio pradžioje atrodė, kad amerikiečių rinktinė ima įgauti pagreitį, tačiau lietuviai stabilizavo žaidimą ir kėlinį baigė nusileisdami priešininkams tik keturiais taškais - 51 :55. JAV ekipos treneris antrajame kėlinyje buvo priverstas paimti pirmąją minutės pertraukėlę.

Trečiąjį kėlinį lietuviai du kartus buvo išlyginę rezultatą, tačiau kėlinį pralaimėjo 72:78.

Finaliniame ketvirtyje Lietuvos rinktinei net du kartus buvo pavykę išsiveržti į priekį, bet lemiamu metu prasidėjęs amerikiečių spurtas palaidojo mūsų pergalės viltis. Visgi amerikiečiams nepavyko surinkti 100 taškų ir rungtynes jie laimėjo tik penkių taškų skirtumu.