Geriausiai įvertintos suaugusiųjų rinktinės

2014 10 01 6:00
Lietuvos vyrai pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą. FIBA nuotrauka

Šalies moterų ir vyrų krepšinio nacionalinės rinktinės įgyvendino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) keltus tikslus, tad antradienį Kaune vykusiame LKF vykdomojo komiteto posėdyje jų rezultatai įvertinti aukščiausiais balais.

Jono Kazlausko treniruojami vyrai pasaulio čempionate Ispanijoje užėmė ketvirtąją vietą, o naujojo trenerio Manto Šerniaus vedinos moterys užtikrintai iškovojo teisę kitąmet varžytis Europos pirmenybėse Rumunijoje ir Vengrijoje.

Pirmininkaujant LKF prezidentui Arvydui Saboniui, vykdomasis komitetas vienbalsiai vyrų ir moterų nacionalinių rinktinių rezultatus įvertino labai gerai.

Nacionalinė moterų rinktinė užtikrintai prasibrovė į kitų metų Europos pirmenybes. / LKF nuotrauka

Taip pat labai gerai buvo įvertintas ir trijulių (3x3) krepšinio rinktinių pasirodymas. Lietuvos vaikinai tapo jaunimo olimpinių žaidynių čempionais Nandzinge, vyrai užėmė ketvirtąją vietą pasaulio čempionate ir iškovojo Europos čempionato bronzą. Savo ruožtu moterys laimėjo atranką į Europos čempionatą ir iš kovos dėl medalių pasitraukė ketvirtfinalyje.

Tuo tarpu įvairių šalies jaunimo rinktinių rezultatai oficialiose „FIBA Europe“ varžybose buvo įvertinti kritiškai.

Tik vienos jaunimo rinktinės – dvidešimtmečių (U20) vaikinų – pasiekta penktoji Europos čempionato A diviziono vieta buvo įvertinta gerai. Visų kitų jaunimo rinktinių rezultatus rungtyniaujant Europos čempionatuose LKF vykdomasis komitetas įvertino patenkinamai.

Tokie rezultatai dar labiau prisidėjo prie LKF planų tobulinti jaunųjų krepšininkų ugdymo sistemą. Tarp šių planų – jau šį savaitgalį Kaune prasidėsiantis U15 Talentų kartos projektas 2000 metų gimimo vaikams (14 talentingiausių mergaičių ir 14 talentingiausių berniukų Lietuvoje) ir įvairios LKF konsultacinės komisijos. Tarp jų – Meistriškumo komisija, kuri kontroliuos jaunųjų krepšininkų rengimą.