Geriausias - be konkurencijos

2012 12 29 7:10
R.Berankis šį sezoną iškovojo 32 pergales, patyrė 21 pralaimėjimą ir dabar ATP klasifikacijoje užima 113 vietą. / AFP/Scanpix nuotrauka

2012 metų Lietuvos tenisininku vėl išrinktas Ričardas Berankis.

Lietuvos teniso sąjunga kartu su aistruoliais ir apie tenisą rašančiais žurnalistais išrinko geriausius 2012-ųjų tenisininkus. Pirmoji vieta beveik vienbalsiai atiteko 22-ejų Ričardui Berankiui. Antrąją vietą užėmė šešiolikmetė Akvilė Paražinskaitė. Trečias liko 21 metų Laurynas Grigelis.

"Žinant, kad Ričardas startavo po traumos ir žaidė tik penkis mėnesius iš dvylikos, ši vieta labai labai gera", - teigė sportininko treneris Remigijus Balžekas.

2012 sezoną R.Berankis tapo pirmuoju Lietuvos atstovu per visą sporto istoriją, žaidusiu "ATP World Tour 250" serijos turnyro finale Los Andžele.

"Noriu padėkoti visiems už tokį dėmesį ir įvertinimą. Smagu, kad tiek daug žmonių dalyvavo šiuose rinkimuose - teigė šiuo metu Australijoje naujoms sezono kovoms besirengiantis R.Berankis. - Nuoširdžiausi sveikinimai - su praėjusiomis ir artėjančiomis šventėmis. Tikiuosi, kad 2013 metai visiems bus gerokai sėkmingesni."

Antrąją vietą rinkimuose užėmusi Akvilė Paražinskaitė pirmą sykį karjeroje pateko į WTA reitingą (1115 vieta). Moterų varžybose Akvilė iškovojo 18 pergalių ir patyrė septynis pralaimėjimus. Balžeko teniso mokyklos atstovė tapo pirmąja Lietuvos jaunių rakete, o ITF reitinge užima 127 vietą.

Trečioji vieta atiteko Laurynui Grigeliui (ATP - 417 vieta), jis šiemet laimėjo penkis dvejetų turnyrus.

R.Berankis geriausiu Lietuvos tenisininku tapo antrus metus iš eilės. 2011-ųjų geriausių žaidėjų rinkimuose antras buvo L.Grigelis, trečia - Lina Stančiūtė. 26-erių Lina šiuo metu WTA klasifikacijoje užima 426 poziciją.