Gimtadienis įkvėpė pergalei

2009 12 09 0:00
M.Žukauskui (viduryje) nesisekė atakuoti "Aris" krepšio - jis pataikė 1 dvitaškį iš 4 ir prametė visus 3 tritaškius.
Giedriaus Baranausko (ELTA) nuotrauka

Dviem pralaimėjimais Europos taurės turnyrą pradėję "Šiaulių" krepšininkai vakar pagaliau džiaugėsi pirmąja pergale.

Trečiojo turo C grupės rungtynėse Šiaulių ekipa namie po dramatiškos kovos rezultatu 92:91 (28:22, 18:27, 18:28, 18:14) palaužė Salonikų "Aris" komandą iš Graikijos.

Prieš rungtynes "Šiauliai" paminėjo 15-ąjį klubo gimtadienį. Šios sukakties įkvėpti šeimininkai rungtynes pradėjo lyg ant sparnų ir atitrūko į priekį - 10:3, 14:6, 23:12. Tačiau patyrusi ir žaidimo Eurolygoje patirties turinti "Aris" komanda ėmė mažinti atsilikimą, o prieš didžiąją pertrauką vidurio puolėjas Andrew Bettsas persvėrė rezultatą savo ekipos naudai - 48:46.

Svečiai trečiame kėlinyje pabandė surengti spurtą, bet "Šiaulius" gelbėjo tris tritaškius per keturias minutes įmetęs Arvydas Šikšnius. Vis dėlto "Aris" savo pasiekė ir nutolo 75:62.

Antano Sireikos treniruojami šiauliečiai dar kartą patvirtino kovingos komandos statusą ir pakilo į lemiamą šturmą. 38 min. Dovydas Gailius tritaškiu galiausiai persvėrė rezultatą - 87:86. Nuo šio momento aikštėje užvirė tikras nervų karas, o pergalę "Šiauliams" išplėšė taiklus A.Šikšniaus dvitaškis likus žaisti 14 sekundžių. Šeimininkai apsigynė nuo lemiamos graikų atakos ir šventė pirmąją pergalę, kuri atgaivino viltis prasibrauti į Europos taurės aštuntfinalį.

"Šiauliai" vakar įmetė net 14 tritaškių iš 33 ir taip kompensavo prastą pataikymą iš vidutinio nuotolio (15 iš 33). Be to, nugalėtojai akivaizdžiai pranoko varžovus kovoje dėl atšokusio kamuolio (34 ir 24).

Kitas rungtynes Saulės miesto ekipa žais gruodžio 15 dieną Salonikuose su ta pačia "Aris" komanda.

"Jei laimėsime Graikijoje, mūsų galimybės patekti į atkrintamąsias varžybas dar labiau padidės. Tačiau privalome koncentruotis ne į konkrečias rungtynes, o visose likusiose dvikovose kautis tik dėl pergalės", - teigė vakarykščių rungtynių herojus A.Šikšnius.

"Šiauliai" - Salonikų "Aris" 92:91 (28:22, 18:27, 18:28, 18:14). A.Šikšnius 25 (3-5/9), M.Kuzminskas 21, D.Gailius 17, D.Low 16, R.Grafas 6, M.Žukauskas 4, V.Šarakauskas 2, B.Brownas 1; J.Richardsonas 20, J.Dixonas 19, M.Kakiouzis 18, A.Bettsas ir N.Hatzivrettas po 12.

Jeruzalės "Hapoel" - Zadar" 93:74.