Graikai išsityčiojo iš Italijos čempionų

2011 03 24 0:00
"Montepaschi" krepšininkai (balta apranga) nepramušė geležinės "Olympiakos" gynybos.

Abu klubai, kuriuose rungtyniauja krepšininkai iš Lietuvos, nesėkmingai pradėjo ULEB Eurolygos ketvirtfinalio seriją. Gėdingiausią antausį gavo Italijos čempionė Sienos "Montepaschi" su Kšyštofu Lavrinovičiumi ir Rimantu Kaukėnu.

Šį sezoną per 16 Eurolygos rungtynių tik keturis kartus patyrę nesėkmę "Montepaschi" krepšininkai antradienį vykusį ketvirtfinalio susitikimą su Graikijos vicečempionu Pirėjo "Olympiakos" turbūt ilgai sapnuos.

Keturi rekordai

"Tai buvo košmaras", - taip auklėtinių žaidimą apibūdino Sienos komandos treneris Simone Pianigiani.

Išvykoje žaidę Italijos čempionai buvo gėdingai sutriuškinti - 89:41. Pirmuosius taškus svečiai pelnė tik 8 minutę, kai graikai pirmavo 19:0. Antro kėlinio viduryje švieslentėje degė skaičiai 33:4, jam baigiantis - 41:7, o įpusėjus trečiam ketvirčiui - 55:9.

Puikią gynybą pademonstravę "Olympiakos" krepšininkai pasiekė du Eurolygos atkrintamųjų varžybų rekordus - atkovotų kamuolių (55) ir didžiausio skirtumo (48).

Italijos ekipa taip pat pateko į Eurolygos metraštį kaip mažiausiai taškų pelniusi per pirmuosius du (9) ir tris kėlinius (22).

"Tai pirmas toks didelis pralaimėjimas mano gyvenime", - prisipažino "Montepaschi" puolėjas Shaune'as Stonerookas.

Sienos komanda per susitikimą pataikė tik 9 dvitaškius iš 46 (19,5 proc.), 3 tritaškius iš 15 (20), o kovą dėl kamuolio pralaimėjo 32:55.

"Neįvykdėme numatytų planų, - rankomis skėsčiojo "Montepaschi" strategas. - Nesitikėjome, kad "Olympiakos" taip ginsis. Buvome nepasirengę tokioms rungtynėms."

Rezultatyviausiai iš pralaimėjusiųjų žaidęs K.Lavrinovičius pelnė 12 taškų, o R.Kaukėnas, kuriam tai buvo pirmos rungtynės išsigydžius kelio traumą, nė sykio nepataikė žaisdamas ir 4 taškus surinko mesdamas baudas.

S.Pianigiani pabrėžė, kad jis galės paruošti žaidėjus antrai ketvirtfinalio dvikovai, kuri šiandien vyks vėl Pirėjuje. Ketvirtfinalyje ekipos kovoja iki 3 pergalių.

"Sužaidėme nuostabiai, ypač per pirmus du kėlinius. Neleidome Sienos ekipai žaisti taip, kaip ji mėgsta. Nustebinome varžovus", - džiaugėsi "Olympiakos" strategas Dušanas Ivkovičius.

R.Javtoko taškų nepakako

Trečiasis į Eurolygos ketvirtfinalį patekęs lietuvis Robertas Javtokas buvo vienas rezultatyviausių tarp Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) žaidėjų (11 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai), tačiau pergalei prieš Madrido "Real" to nepakako. Svečiuose tris kėlinius lygiai kovojusiai Valensijos ekipai tik susitikimo pabaigoje 65:71 teko pripažinti "Real" pranašumą.

"Varžovai po mūsų krepšiu atkovojo net 21 kamuolį - taip žaidžiant sunku laimėti", - reziumavo Valensijos klubo treneris Svetislavas Pesičius.

Per kitas ketvirtfinalio rungtynes čempionės titulą ginanti "Regal FC Barcelona" (Ispanija) namie tik paskutinėmis sekundėmis 83:82 įveikė Graikijos čempioną Atėnų "Panathinaikos", o Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) savo arenoje 76:70 nugalėjo Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) komandą. Per pastarąją dvikovą 28 naudingumo balus surinkęs 24 metų 203 cm ūgio "Maccabi" puolėjas Richardas Hendrixas tapo naudingiausiu pirmosios ketvirtfinalių dienos žaidėju.

Antrosios serijos rungtynės šiandien žaidžiamos vėl Pirėjuje, Madride, Vitorijoje ir Barselonoje.

KETVIRTFINALIO STATISTIKA

Vitorijos "Caja Laboral" - Tel Avivo "Maccabi" 76:70 (26:14, 20:18, 15:23, 15:15). S.Baračas 17 tšk., D.Loganas 14 (3-4/7, 5 rez. perd.), F.San Emeterio 13 (3-3/5), M.Teletovičius 12 (3-2/8, 11 atk. kam.); R.Hendrixas 16 (16 atk. kam.), L.Eliyahu 12 (2-5/14), Ch.Eidsonas 11, D.Perkinsas 10. Serija 1:0.

"Barcelona" - Atėnų "Panathinaikos" 83:82 (14:14, 23:21, 20:25, 26:22). J.C.Navarro 13, E.Lorbekas (2-4/4) ir J.Lakovičius - po 12, A.Andersonas 10 (3-3/3); D.Diamantidis 26 (3-4/7), D.Nicholasas 16, B.Batiste'as 15. Serija 1:0.

Madrido "Real" - Valensijos "Power Electronics" 71:65 (20:18, 13:14, 19:21, 19:12). A.Tomičius 14, N.Mirotičius ir S.Llullas - po 11, F.Reyesas 10 (9 atk. kam.); N.De Colo 15, R.Martinezas 13 (2-4/4), R.Javtokas 11 (31 min., 2-5/8, 1-1/2, 6 atk. kam., 2 kld., 14 naud. bal.). Serija 1:0.

Pirėjo "Olympiakos" - Sienos "Montepaschi" 89:41 (24:4, 23:5, 14:13, 28:19). L.Makrokefalidesas 15 (7 atk. kam.), I.Bourousis 14 (12 atk. kam.), V.Spanoulis 11 (1-8/8), Z.Ercegas 10 (3-0/3); K.Lavrinovičius 12 (27,5 min., 2-3/6, 3-1/4, 1-3/6, 3 atk. kam., 1 kld., 10 naud. bal.), M.Hairstonas 10, N.Zisis 5, R.Kaukėnas 4 (18 min., 2-0/4, 3-0/2, 1-4/6, 2 kld., -2 naud. bal.). Serija 1:0.