Graikai neapgynė Europos čempionų titulo

2007 09 17 0:00

Europa turi naują krepšinio čempionę. Vakar Ispanijoje pasibaigusiame Europos vyrų krepšinio čempionato finale kovojo pasaulio čempionai ispanai ir Rusijos rinktinė. Titulą gynę Graikijos krepšininkai kovą dėl aukso baigė po pusfinalio varžybų.

Šeštadienį pusfinalyje Ispanijos rinktinė graikus nugalėjo rezultatu 82:77 (24:18, 17:21, 18:21, 23:17). Ispanai graikus šiose pirmenybėse įveikė jau antrą kartą. Pirmąkart čempionato šeimininkai varžovus nugalėjo aštuntfinalio grupės varžybose - 76:58. Ispanams, kurie jau turi kelialapį į 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpines žaidynes, šeštadienio mače 23 taškus pelnė ir 6 kamuolius po krepšiais atkovojo Pau Gasolis. Tiek pat taškų pridėjo Juanas Carlosas Navarro, 18 - Jose Manuelis Calderonas. Graikų ekipoje sėkmingiausiai žaidė Vasileios Spanoulis (24 tšk.) ir Panagiotis Vasilopoulos (10).

Per penktadienį vykusias paskutines ketvirtfinalio rungtynes Graikijos rinktinė po dramatiškos kovos paskutinėmis sekundėmis 63:62 (14:17, 14:17, 12:17, 23:11) įveikė Slovėnijos krepšininkus. 17 taškų nugalėtojams pelnė Theodoros Papaloukas, 10 - Lazarosas

Papadopoulosas. Iš slovėnų geriausiai sekėsi Radoslavui Nesterovičiui (16 tšk. ir 11 atk. kam.), Jakai Lakovičiui (14 tšk.) ir Matjažui Smodišui (10).

Graikai 16 taškų deficitą panaikino per paskutines 6 minutes. Iki mačo pabaigos likus žaisti 6 minutes slovėnai pirmavo 58:42. Likus žaisti 1 minutę ir 40 sekundžių jų pranašumas vis dar buvo solidus - 62:53. Tada prabilo naudingiausias praėjusio Eurolygos sezono žaidėjas T.Papaloukas, kuris ir tapo triumfo autoriumi.

Kovoje dėl 5-8 vietų šeštadienį kroatai 86:69 (21:13, 26:18, 14:19, 25:19) nugalėjo praėjusio čempionato bronzos medalininkę Prancūzijos komandą (po 15 taškų nugalėtojams pelnė Marko Popovičius ir Zoranas Planiničius, iš prancūzų sėkmingiausiai žaidė Tony Parkeris - 18 tšk.), o 2005 metų Europos vicečempionai Vokietijos krepšininkai po atkaklios kovos 69:65 (18:16, 14:15, 14:23, 23:11) įveikė Slovėnijos rinktinę. 28 taškus nugalėtojams pelnė ir 10 kamuolių po krepšiais atkovojo Dirkas Nowitzkis. Iš pralaimėjusiųjų rezultatyviausiai rungtyniavo Jaka Lakovičius (17 tšk.).

Vakar dėl penktosios vietos žaidė vokiečiai ir kroatai, kovoje dėl septintosios vietos slovėnai 88:74 parklupdė prancūzus. Slovėnijos ekipą į pergalę vedė 26 taškus pelnęs J.Lakovičius, o Prancūzijos rinktinės lyderis čempionatą baigė pelnydamas 31 tašką.