Graikų olimpas buvo per aukštai

2009 11 05 0:00
Naudingiausias spalio mėnesio Eurolygos krepšininkas B.Popovičius (su kamuoliu) vakar Graikijoje padarė net 7 klaidas.

Dviem pergalėmis ULEB Eurolygos vyrų krepšinio sezoną pradėję Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai vakar Graikijoje patyrė skaudžią nesėkmę.

Rimo Kurtinaičio treniruojami Lietuvos čempionai B grupės mače Pirėjuje 73:97 (14:25, 17:27, 19:23, 23:22) pralaimėjo antrą pergalę iškovojusiai "Olympiacos" komandai, kuriai atstovauja Lietuvos rinktinės puolėjas Linas Kleiza.

Dvikovos pradžia "Lietuvos rytui" didelių nemalonumų nežadėjo. Po serbo Bojano Popovičiaus tritaškio Vilniaus klubas pirmavo 7:4. Tačiau svečiai nesugebėjo susitvarkyti su "Olympiacos" legionieriumi amerikiečiu Joshu Childressu, vien per pirmą kėlinį įmetusiu 10 taškų ir padėjusiu savo komandai nutolti 25:14.

Antrame ketvirtyje įsisiautėjo L.Kleiza. Po 9 iš eilės jo taškų Pirėjo komanda nutolo 52:29. Vien iki didžiosios pertraukos "Olympiacos" legionierius iš Lietuvos surinko 17 taškų.

Trečiame kėlinyje "Lietuvos rytas" bandė vytis varžovus. Tritaškį pataikius Donatui Zavackui, komandas skyrė tik 12 taškų - 56:44. Bet Milošo Teodosičiaus ir L.Kleizos tritaškiai atvėsino vilniečių entuziazmą, o J.Childresso dėjimas privertė R.Kurtinaitį kapituliuoti - 86:56. Galutinis rungtynių rezultatas - 97:73.

Rezultatyviausiai "Lietuvos ryto" komandoje žaidė Milko Bjelica, įmetęs 16 taškų. 15 pridėjo Artūras Jomantas, 12 - Steponas Babrauskas.

Naudingiausias spalio mėnesio Eurolygos žaidėjas B.Popovičius vakar priminė savo paties šešėlį. Vilniečių įžaidėjas įmetė 9 taškus, tačiau pataikė tik 1 dvitaškį iš 5, 1 tritaškį iš 3 ir suklydo net 7 kartus. Visa Vilniaus komanda prarado 24 kamuolius.

Rezultatyviausio "Olympiacos" krepšininko L.Kleizos sąskaitoje - 20 taškų (2-3/6, 3-4/6) ir 6 atkovoti kamuoliai. 18 taškų į svečių krepšį įmetė J.Childressas, 12 - M.Teodosičius.

Kitas Eurolygos rungtynes "Lietuvos rytas" žais lapkričio 12 dieną namie su Belgrado "Partizan" iš Serbijos.

D grupės rungtynėse vakar antrą laimėjimą į savo sąskaitą įsirašė Maskvos srities "Chimki" (Rusija) ekipa su Pauliumi Jankūnu ir Robertu Javtoku. "Chimki" namie 77:72 parklupdė Oldenburgo "EWE Baskets" iš Vokietijos. Lietuviai buvo vieni naudingiausių žaidėjų. P.Jankūnas prie pergalės prisidėjo 23 taškais ir 7 atkovotais kamuoliais, R.Javtoko sąskaitoje - 12 taškų ir 4 sugriebti kamuoliai.