Gruzinai lietuviams problemų nesukėlė

2014 07 28 21:05
Dvejos rungtynės – dvejos pergalės. Taip Lietuvos krepšininkai pradėjo keturiolikos draugiškų susitikimų maratoną. musukrepsinis.lt nuotrauka

Pasaulio taurės krepšinio turnyrui besirengianti Lietuvos vyrų rinktinė pirmadienį Panevėžyje 82:51 nugalėjo Gruzijos atstovus ir laimėjo jau antras iš eilės kontrolines rungtynes.

Rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas nusprendė, jog šįkart komanda versis be Jono Mačiulio ir Kšištofo Lavrinovičiaus, pastarojo vietą užėmė Donatas Motiejūnas.

„Mums reikia labai atidžiai gintis. Gruzija turi ir jėgos po krepšiu, ir gerų snaiperių, pataikančių po užtvarų“, – dvikovos išvakarėse sakė varžovų ekipą nuodugniai išstudijavęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės skautas Benas Matkevičius.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo netrukus atrankoje į kitų metų Europos čempionatą dalyvausianti Gruzijos rinktinė. 42 metų serbo Igorio Kokoškovo, laikomu vienu perspektyviausių trenerių ne tik Europoje, treniruojama Gruzijos rinktinė po pirmųjų atakų išsiveržė į priekį 6:1. Netrukus mūsiškiai išlygino rezultatą ir kėlinį laimėjo 21:9. Pirmame ketvirtyje rezultatas lietuvių naudai pakrypo tuomet, kai aikštelėje pasirodė D. Motiejūnas, Artūras Gudaitis, Šarūnas Vasiliauskas ir Deividas Gailius (rungtynes pradėjo Paulius Jankūnas, Darjušas Lavrinovičius, Mindaugas Kuzminskas, Martynas Pocius ir Adas Juškevičius).

Antrame ketvirtyje Lietuvos rinktinė dar labiau nutolo – po 20 minučių, per kurias svečiai suklydo net 15 kartų, komanda skyrė jau 15 taškų (46:31). Po ilgosios pertraukos gruzinams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki vienženklio skaičiaus (40:48), tačiau įpusėjus lemiamam kėliniui po sėkmingų atakų mūsiškiai atitrūko 25 taškų skirtumu (69:44).

Nuo liepos 7-osios pasaulio čempionatui besirengiantys Lietuvos rinktinės kandidatai iš viso žais 14 draugiškų rungtynių. Trečios kontrolinės rungtynės trečiadienį vyks Vilniuje. Mūsiškių varžovai vėl bus gruzinai. Primename, kad pirmame kontroliniame mače Lietuvos krepšininkai 93:74 (27:10, 21:24, 22:21, 23:19) pranoko latvius.

Lietuva – Gruzija 82:51 (21:9, 25:22, 12:12, 24:8)

Lietuva: M. Kuzminskas 15 tšk., R. Seibutis ir D. Motiejūnas po 13, A. Juškevičius 10, M. Pocius 8, D. Gailius 7, A. Gudaitis 5, P. Jankūnas 4, A. Kavaliauskas ir Š. Vasiliauskas po 2.

Gruzija: T. Šengelija 13, Z. Pačulija 9, G. Tsinsadzė ir L. Patsatsia po 8.