Į Baltijos lygą mūsų ekipos nesiveržia

2016 10 06 6:00
Praėjusį sezoną Baltijos lygoje triumfavo marijampolietės. „BC Sūduva“ nuotrauka

Trečiadienį prasidėjo XXIII atviras Baltijos moterų krepšinio lygos čempionatas. Jame šįkart varžosi dešimt ekipų, o iš Lietuvos – tik dvi.

Mūsų kraštui atstovaus titulą ginsianti Marijampolės „Sūduva“ ir Kauno „Aistės-LSU“.

Tapti stipriausia Baltijos lygos ekipa sieks šešių valstybių – Baltarusijos, Estijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos – ekipos.

A grupėje varžysis Minsko „Cmoki-Minsk“, Torunės „Energa“, Minsko „Horizont-RCOP“, „Sūduva“ ir Kijevo „Tim-Scuf“. B grupėje kovos „FCR Media/Rapla KK“, Kursko „Dinamo-Farm“, Gardino „Olimpia“, „Aistės-LSU“ ir Odesos „Interkhim“.

Grupėse kiekviena komanda žais po aštuonerias rungtynes. Į kitą etapą – C ir D grupių varžybas – pateks po keturias geriausias ekipas. Jos sužais po keturias dvikovas. Į finalo ketverto turnyrą, kuris numatytas 2017-ųjų balandžio 8–9 dienomis, iškops po dvi geriausias C ir D grupių komandas.

Šį sezoną Baltijos lyga atvertė naują savo istorijos puslapį. Pirmą kartą BWBL pirmenybėse rungtyniaus Lenkijos ekipa – Torunės „Energa“, jos vyriausiuoju treneriu šią vasarą tapo buvęs Lietuvos rinktinės strategas Algirdas Paulauskas. „Energa“ rungtyniauja prieš dvejus metus atidarytoje Torunės arenoje, kurioje telpa 6200 žiūrovų.

„Energa“ ne sykį yra pelniusi Lenkijos čempionato medalius, o praėjusį sezoną pasirodymą baigė ketvirtfinalyje. Šiemet Torunės komanda nedalyvaus jokiame „FIBA-Europe“ rengiamame turnyre, todėl BWBL čempionatas jai yra puiki alternatyva. „Žaisdami su kitų šalių komandomis galėsime daug ko pasimokyti“, – sakė A. Paulauskas.

Po pertraukos lygoje dalyvaus Estijos ir Rusijos klubai – atitinkamai „FCR Media-Rapla“ ir antrinė Kursko „Dinamo“ klubo komanda, tarp šios žaidėjų yra kelios Rusijos jaunimo (iki 18 ir iki 20 metų) rinktinių žaidėjos.

Per pirmą čempionato akistatą lygos debiutantė „Energa“ išmėgino jėgas su po dvejų metų pertraukos į krepšinio pasaulį sugrįžusia Kijevo „Tim-Scuf“ (Ukraina) komanda. Lenkijos komanda laimėjo 77:73. Trečiadienį pirmąsias rungtynes žaidė ir Rimvydo Samulėno treniruojama BWBL čempionė „Sūduva“. Jos varžovė buvo Minsko „Horizont-RCOP“ (Baltarusija). Priminsime, kad praėjusio sezono finale Marijampolėje „Sūduva“ 69:57 įveikė ekipą „Cmoki-Minsk“.

BWBL čempionatai, kuriuos pripažįsta Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinys („FIBA Europe“), vyksta nuo 1994 metų. Lietuvos klubai BWBL pirmenybes yra laimėję net 18 kartų. Triskart čempionėmis tapo Baltarusijos komandos, sykį – Latvijos atstovės. Pernai BWBL čempionate dalyvavo 11 komandų iš penkių šalių.

BWBL pirmenybėse iki šiol yra dalyvavusios dvylikos valstybių komandos, tad prisidėjusi Lenkija tapo trylikta valstybe.

Praėjusį sezoną BWBL pirmenybėse Lietuvai atstovavo trys komandos – „Sūduva“, „LSU-Aistės“ ir „Hoptrans-Sirenos“. Šiemet „sirenos“ turnyre nedalyvauja, nes nutarė išbandyti jėgas aukštesniu lygiu – Europos taurės varžybose.

BWBL jau antrą sezoną nebekovoja Vilniaus „Kibirkštis“. Ji antrus metus iš eilės varžosi Rytų Europos moterų krepšinio lygoje (EEWBL). Praėjusį sezoną Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės EEWBL čempionate užėmė 5 vietą. Šį sezoną vilnietės pirmajame BWBL ture per trejas rungtynes iškovojo vieną pergalę. Rugsėjo pabaigoje Rygoje surengtame ture vilnietės 54:51 įveikė Kijevo „Avangard“ (Ukraina) ekipą, tačiau 66:73 neatsilaikė prieš Liublino klubą AZS UMCS (Lenkija) ir 56:91 – Košicės „Good Angels“ (Slovakija) krepšininkes. Antrojo turo varžybos gruodžio 2–4 dienomis vyks Lenkijoje.