Į priekį šovė "Utenos" komanda

2015 04 07 6:00
Pirmose finalo rungtynėse nesulaikomai žaidė "Utenos" puolėja Eglė Šulčiūtė. Augusto Didžgalvio /LMKL.lt nuotrauka

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serija prasidėjo reguliariojo sezono nugalėtojos "Utenos" komandos pergale.

Pirmosiose finalo rungtynėse "Utena" savo aikštėje 71:60 (21:11, 18:11, 14:19, 18:19) nugalėjo Marijampolės "Sūduvą" ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Pirmame kėlinyje įgijusios dviženklį taškų pranašumą, antrame uteniškės dar labiau padidino savo atotrūkį ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 17 taškų skirtumu - 39:22. Trečiame ketvirtyje "Utena" pelnė dar 5 taškus be atsako ir nutolo 44:22.

Vėliau taškų skirtumas tarp komandų sumažėjo, tačiau Utenos komanda neleido suabejoti savo pranašumu.

"Pergalę lėmė gera gynyba. Merginos įvykdė visus nurodymus. Trečią kėlinį pradėjome galingai, tačiau dažni keitimai mus išmušė iš vėžių ir prasidėjo atsipalaidavimo metas, o varžovės priartėjo dešimčia taškų. Blogai, kad per anksti patikėjome pergale", - sakė "Utenos" komandos treneris Alfredas Vainauskas.

"Įgijusios solidų pranašumą užmigome. Įsivėlėme į karštakošišką žaidimą, todėl sunkiai sekėsi rinkti taškus. Tačiau pergalė net ir vieno taško skirtumu yra pergalė. Mes savo tikslą pasiekėme", - tvirtino "Utenos" kapitonė Rima Valentienė.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo puolėja Eglė Šulčiūtė. Ji pelnė 19 taškų, atkovojo 11 kamuolių bei blokavo 2 varžovių metimus. Sandra Linkevičienė įmetė 16 taškų (7 atk. kam.), Hollie Mershon - 15 (7 atk. kam.), Eglė Šikšniūtė - 11 (9 atk. kam.).

"Sūduvos" gretose rezultatyviausiai žaidė 20 taškų įmetusi Santa Okockytė. 11 taškų pridėjo Iveta Šalkauskė, 7 - Sandra Baliutavičiūtė.

Šeimininkės visiškai pranoko viešnias kovoje dėl atšokusių kamuolių (52 ir 36) bei pagal atliktus rezultatyvius perdavimus (19 ir 4). "Sūduvai" itin nesisekė atakuoti iš vidutinio nuotolio - tikslą pasiekė tik 14 mestų dvitaškių iš 50 (28 proc.).

"Utenai" pavyko sustabdyti "Sūduvos" snaiperę Elą Briedytę. Ji per 28 minutes pelnė 6 taškus (2 iš 4 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius ir prasižengė 4 kartus.

Marijampolės komandos treneris Rimvydas Samulėnas akcentavo, kad jo auklėtinės neturėjo jokių priešnuodžių prieš E. Šulčiūtės ir S. Linkevičienės duetą.

Pirmąsias finalo serijos rungtynes Utenoje stebėjo 644 žiūrovai. Tai ne tik šio sezono, bet ir pastarųjų 8 metų LMKL žiūrovų lankomumo rekordas per vienas rungtynes.

Antrosios finalo serijos rungtynės rytoj 18 val. vyks Marijampolėje.

"Po šio pralaimėjimo padarysime išvadas ir namie rungtyniausime kitaip. Šiame finale žiūrovai dar išvys kovą", - žadėjo "Sūduvos" treneris R. Samulėnas.

Šį sezoną vos vieną pralaimėjimą patyrusi "Utena" vienintelį kartą suklupo žaisdama būtent su "Sūduvos" komanda. Vasario 6 dieną Marijampolėje vykusiose rungtynėse šeimininkės nugalėjo įtikinamu rezultatu 93:75.

Šiandien prasideda ir LMKL mažasis finalas, kuriame komandos taip pat rungsis iki trijų pergalių. Dėl bronzos medalių kovos Kauno "Aistės-LSU-Paradis" ir Klaipėdos "Fortūna".