Į pusfinalį iškopė ir serbai

2015 09 16 21:34
Serbai švenčia pergalę.  Reuters/AFP/Scanpix nuotrauka

Europos vyrų krepšinio čempionate Prancūzijoje trečiadienio vakarą paaiškėjo trečia pusfinalio dalyvė. Ja tapo Serbijos rinktinė, ketvirtfinalyje 89:75 nugalėjusi Čekijos komandą.

Pusfinalyje serbai grumsis su Italijos ir Lietuvos poros nugalėtoja.

Staigmeną Europos pirmenybėse pateikusi ir pirmą kartą tatp aštuonių pajegiausių žemyno komandų iškopusi Čekija nuo pirmųjų ketvirtfinalio minučių kibo į atlapus serbams ir pabandė pasiųsti juos į nokdauną - 12:5. Nepavyko. Serbijos krepšininkai, vedini rezultatyviai rungtyniavusio Zorano Ercego pavijo varžovus ir ilgą laiką abi ekipos žengė koja kojon.

Trečiame kėlinyje pradėjo ryškėti serbų pranašumas, kai šie įgijo 10 taškų skirtumą (63:53), tačiau iki kėlinuko pabaigos čekai sugebėjo sumažinti skirtumą iki keturių taškų (63:67). Per trečią ketvirtį net 14 iš 21 komandos taško pelnė čekų įžaidėjas Tomašas Satoransky.

Per paskutines 10 minučių čekai stengėsi iš paskutinijųjų, tačiau paskutines jų viltis sužlugdė 37 minutę Bogdano Bogdanvičiaus pataikytas tritaškis metimas, po kurio Serbijos rinktinės pranašumas išaugo iki 15 taškų.

Serbija - Čekija 89:74 (21:21, 24:21, 22:21, 22:12). Serbija: Z. Ercegas 20 tšk., M. Raduljica 16, N. Bjekica 14 (10 atk. kam.), M. Teodosičius 12 (14 rez. perd.), S. Markovičius 11; Čekija: J. Vesely 23 (10 atk. kam.), T. Satoransky 20, B. Chilbas 11.