Iki aukso – vienas žingsnis

2013 09 20 20:41
L.Kleiza (su kamuoliu) padėjo Lietuvai užsitikrinti sidabro medalį. AFP/Scanpix nuotrauka

Jono Kazlausko treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turi idealią galimybę pakartoti lygiai prieš dešimt metų Europos čempionate Stokholme triumfavusių lietuvių žygį.

Europos krepšinio pirmenybėse Slovėnijoje įsibėgėjusių lietuvių penktadienį nesustabdė ir kroatai. Į „EuroBasket 2013“ finalą Lietuvos vyrai įžengė galingai nuo kelio nustūmę pusfinalio varžovus kroatus – 77:62 (24:19, 16:18, 21:8, 16:17). Tai buvo geriausios ir gražiausios mūsų krepšininkų rungtynės Europos čempionate.

Galvas turime lenkti prieš Liną Kleizą, kuris per pirmus du kėlinius pelnė 17 taškų (iš viso – 22 taškai ir 11 atkovotų kamuolių) ir taip varė varžovus į neviltį, prieš geriausias čempionato rungtynes sužaidusį Joną Mačiulį (23 taškai), šis trečio kėlinio pradžioje pelnė 9 taškus ir taip pradėjo gniuždyti kroatus (51:39), prieš Mantą Kalnietį (18 taškų), jis reikiamu momentu imdavosi iniciatyvos ir taikliai mėtė iš toli. Būtent po jo tritaškio 28 minutę Lietuvos komanda įgijo 18 taškų pranašumą (58:40). O kai ketvirto kėlinio viduryje mūsiškių persvara išaugo iki 19 taškų (70:51), „Stožices“ arenoje susirinkusi kroatų palaikymo armija nutilo.

Lie­tu­vos rink­ti­nė: Jo­nas Ma­čiu­lis 23, Li­nas Klei­za 22, Man­tas Kal­nie­tis 18, Jo­nas Va­lan­čiū­nas 6, Ro­ber­tas Jav­to­kas 4, Dar­ju­šas Lav­ri­no­vi­čius 2, Re­nal­das Sei­bu­tis 2.

Kroa­ti­jos rink­ti­nė: Bo­ja­nas Bog­da­no­vi­čius 15, Kru­nos­la­vas Si­mo­nas 9, Lu­ka Zo­ri­čius 8.

Finalas sekmadienį įvyks 22 valandą. Kova dėl bronzos medalio prasidės 18.30 val. Lietuvos rinktinės varžovas finale paaiškėjo po vakar vėlai vakare įvykusios Ispanijos ir Prancūzijos ekipų dvikovos.