Iki istorinės „Neptūno“ pergalės trūko visai nedaug

2013 12 31 15:58
K.Maksvytis "Facebook" nuotrauka

Antradienio vakarą Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai buvo per žingsnį iki savo didžiausios ir skambiausios pergalės per klubo gyvavimą. Galima sakyti, kad reikėjo bent paskutinio taiklaus baudos metimo ir klaipėdiečiai turėjo visas galimybes švęsti pergalę prieš vieną pajėgiausių Europos komandų – Maskvos „CSKA“. Deja, pralaimėta po pratęsimo Maskvoje 90:77 (14:22, 23:14, 18:16, 17:20, 18:5).

Klaipėdiečiai Maskvoje ne tik buvo lygiaverčiai maskviečių varžovai, bet ir turėjo visus šansus laimėti. Tą jie padaryti sugebėjo žaisdami beveik septyniese! Rungtynes dėl sveikatos problemų praleido A.Smithas ir M.Mažeika, o A.Butkevičius aikštelėje pasirodė po 3 mėnesių pertraukos ir tikrai negalėjo dar tinkamai padėti komandai tokiose rungtynėse.

Rungtynes klaipėdiečiai pradėjo vedami puikiai žaidusių V.Vasyliaus ir M.Girdžiūno. Pastarasis sužaidė geriausias sezono rungtynes pelnydamas 15 taškų. Po pirmojo kėlinuko švieslentėje degė skaičiai „Neptūno“ naudai 14:22. Šeimininkai tarsi atsibudę iš miego pradėjo naudoti savo geležinę gynybą, kurios dėka jie greitai jau pirmavo 25:24. Vis dėlto laukto maskviečių spurto vis nebuvo, nes „Neptūnas“ puikiai darbavosi ne tik gynyboje, bet ir puolime. S.Galdikas su V.Šarakausku sėkmingai karaliavo po krepšiais, kur S.Galdiko jėgą tikrai pajuto N.Krističius bei S.Kaunas. Klaipėdiečiai kovą po lenta laimėjo net 42:30.

Laikas artėjo link rungtynių pabaigos, o Maskva ir maskviečiai vis laukė kada jų komanda pergalingai atitrūks, bet tos akimirkos vis nebuvo. Dar įdomiau tapo, kai ketvirto kėlinuko viduryje klaipėdiečiai po V.Vasyliaus, M.Runkausko ir E.Ulanovo tritaškių pasiekė net 6 taškų pranašumą 55:61. Aikštėje ir už jos ribų kunkuliavo aistros, tačiau nepaisant visko „Neptūnas” laikėsi didvyriškai prieš Rusijos ekipą. Likus žaisti daugiau kaip 3 minutes klaipėdiečiai pirmavo 69:71. Tas paskutines minutes komandos niekaip nerado sėkmingų kelių prie varžovų krepšio. Jau paskutinę kėlinio minutę S.Kaunas baudos metimu sušvelnino rezultatą 70:71. Rusai pradėjo naudoti pražangų taktiką ir likus 19 sek, V.Šarakauskas galėjo varžovus nuleisti ant žemės. Deja, iš jo mestų baudos metimų tikslus buvo tik vienas (70:72).

Šeimininkams atsiradusį šansą vienu metimu išlyginti rezultatą pasinaudojo S.Weemsas. Per likusias 4 sek. svečiams nepavyko sėkmingai atlikti metimo ir taip komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Dar prieš jam prasidedant buvo sunku patikėti, kad nukraujavę ir pavargę klaipėdiečiai sugebės dar kartą įkasti rusams. Mat dėl pražangų limito jau nežaidė S.Galdikas, o baigiantis kėlinukui rimtą traumą dar patyrė ir J.Sinica.

Per pratęsimą šeimininkai pergalingai nutolo 82:74 ir klaipėdiečiams daugiau kautis neužteko jėgų.

„Neptūnui“ taškus pelnė: V.Vasylius 19 (tritaškiai 4/9, atk. kam. 8), M.Runkauskas (tritaškiai 3/8) ir M.Girdžiūnas (dvitaškiai 4/5, rez. perd. 4) po 15, V.Šarakauskas 11 (atk. kam. 13), E.Ulanovas 8, S.Galdikas 5 (atk. kam. 7), J.Sinica ir A.Eitutavičius po 2, (A.Butkevičius).

„CSKA“: A. Kaunas 20, M.Teodosičius (tritaškiai 3/5) ir S.Weemsas po 13, N.Krističius 11, V.Kriapa ir V.Micovas po 8, J.Pargo (rez. perd. 6), 7, V.Fridzonas ir A.Voroncevičius po 5, A.Jacksonas.

Kazys Maksvytis, „Neptūno“ vyr. treneris: „Po rungtynių liūdna, kad patys grėsmingam varžovui padarėmė Naujametinę dovaną. Žinoma, prieš rungtynes mažai kas būtų patikėjęs, kad gali būti tokia dvikovos eiga. Dabar tenka pripažinti, kad šansas laimėti buvo didelis, bet varžovų meistriškumas lemiamais momentais buvo didesnis. Per pratęsimą jau buvo sunku lygiai kautis, nes beveik neturėjome galimybės daryti keitimus. Vyrus noriu pagirti už parodytą charakterį ir puikų atsidavimą aikštelėje. Jie šaunuoliai!”