Iki svajonės liko du žingsniai

2011 07 09 0:00
Skaudama čiurna vakar žaidęs įžaidėjas V.Čižauskas (dešinėje) į lenkų krepšį įmetė 13 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Užsibrėžusi tikslą tapti pasaulio čempione Lietuvos devyniolikmečių krepšinio rinktinė atkakliai jo siekia. Vakar ketvirtfinalyje Kazio Maksvyčio treniruojami mūsų jauniai 87:75 (22:15, 25:18, 17:24, 23:18) palaužė Lenkijos rinktinę ir įsiveržė į turnyro pusfinalį.

Dvikovoje su lenkais Lietuvos komandai negalėjo padėti Rokas Giedraitis ir Rolandas Jakštas. Jie buvo priversti trumpam grįžti į Lietuvą perlaikyti lietuvių kalbos valstybinio egzamino. Tačiau ir be šių vaikinų Lietuvos rinktinė įveikė varžovus.

Pirmąsias 8 minutes komandos žengė koja kojon, lenkai ne kartą pirmavo. Atitrūkti lietuviams trukdė klaidos ir skuboti sprendimai atakose, noras kuo greičiau pelnyti taškus. "Prieš rungtynes stengėmės numušti įtampą ir galvoti, kad tai - eilinės rungtynės. Tačiau nepavyko - juk tai ketvirtfinalis", - po rungtynių nervingo žaidimo priežastis aiškino puolėjas Žygimantas Skučas.

Įpusėjus pirmajai rungtynių daliai, lietuviai pabandė nokautuoti varžovus. Jie kelių minučių žaidimo atkarpą laimėjo net 18:0 ir po Dovydo Rediko tikslaus tritaškio nutolo 34:15. Tačiau Lenkijos komanda gelbėjosi tiksliais tolimais metimais, šie neleido lietuviams dar labiau nutolti. Varžovai iki pertraukos pataikė 5 tritaškius iš 9, o per visas rungtynes - 10 iš 21 (48 proc.).

Trečiajame kėlinyje komandas nuolat skyrė 10-12 taškų, o jo pabaigoje lenkai pakilo į šturmą. 31 minutę tritaškį pataikė Michalas Michalakas ir skirtumas ištirpo iki 4 taškų - 64:60. Tuomet lietuviai padidino spaudimą, pelnė 12 taškų be atsako ir Lenkijos rinktinė palūžo. Galutinis rezultatas - 87:75. Lietuvos rinktinę į pergalę vėl vedė nesulaikomai rungtyniavęs Jonas Valančiūnas. Vidurio puolėjas surinko 26 taškus, atkovojo net 24 kamuolius ir blokavo 5 varžovų metimus.

"Sustabdėme lenkų lyderius Mateuszą Ponitką ir Piotrą Niedzwiedskį, bet prabilo M.Michalakas. Jis pataikė neįtikėtinus metimus, net 7 tritaškius iš 10, - sakė treneris K.Maksvytis. - Vis dėlto džiaugiuosi, kad sugebėjome išlaikyti pirmoje rungtynių dalyje susikrautą persvarą ir laimėti rungtynes."

Lietuviai tikėjosi, kad šiandien pusfinalyje jiems teks kautis su JAV. Mūsiškiai degė ryžtu atsirevanšuoti amerikiečiams už pralaimėjimą grupės varžybų etape 105:107. Tačiau vakar sensaciją pateikė Rusijos jaunieji krepšininkai. Jie ketvirtfinalyje nugalėjo amerikiečius 79:74 ir šiandien pusfinalyje kovos su Lietuva. Prie Rusijos rinktinės sėkmės vakar daugiausia prisidėjo Dmitrijus Kulaginas (21 tšk.), Vladislavas Truškinas (19) ir Sergejus Karasiovas (17).

"Beveik įgyvendinome krepšinio federacijos keltą tikslą užimti vietą pirmajame trejete. Bet mūsų tokie tikslai netenkina ir pusfinalyje kovosime tik dėl pergalės", - žadėjo K.Maksvytis.

Lietuvos ir Rusijos vaikinai praėjusiais metais kovojo Europos jaunių čempionato finale Vilniuje. Tuomet K.Maksvyčio auklėtiniai varžovams nepaliko jokių vilčių ir sutriuškino juos rezultatu 90:61.

Kitose ketvirtfinaliuose vakar vakare susitiko Australija ir Serbija bei Argentina ir Kroatija.

Lietuva - Lenkija 87:75 (22:15, 25:18, 17:24, 23:18). J.Valančiūnas 26 (2-8/19, 24 atk. kam.), V.Čižauskas 13 (6 rez. perd.), Ž.Skučas ir E.Ulanovas po 11, D.Redikas 9, R.Simanavičius 7, A.Butkevičius 4, D.Pukis ir T.Sabonis po 3; M.Michalakas 29 (3-7/10, 13 atk. kam.), P.Karnowskis 16, G.Grochowskis 12, M.Ponitka 6, D.Szymkiewiczius 5, T.Gielo 4, P.Niedzwiedzkis 3.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 23/53 (43 proc.) ir 18/53 (34), tritaškiai 7/24 (29) ir 10/21 (48), baudos 20/23 (87) ir 9/17 (53). Kamuolys atkovotas 47 ir 44, rezultatyviai perduotas 18 ir 10, prarastas 9 ir 16, perimtas 10 ir 5, blokuotas 6 ir 3 kartus.