Intrigą kuria vidutiniokai

2011 03 24 0:00
"Kauno" krepšininkams (kairėje P.Čukinas) antradienį nepavyko sustabdyti žalgiriečio P.Jankūno.
Erlendo Bartulio nuotrauka

"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionate antradienį gana lengvai pergales iškovojo komandos lyderės - Kauno "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas". O intrigą žiūrovams dovanojo turnyro lentelės viduryje esantys klubai.

Be pralaimėjimų čempionate žengiantys žalgiriečiai namie 78:57 įveikė kitą šio miesto komandą "KK Kaunas" ir iškovojo 19 pergalę. "Kauno" vyriausiuoju treneriu dirbti pradėjusio Rimvydo Samulėno auklėtiniai nuo pirmų minučių pabandė nokautuoti LKL vicečempionus (14:8), tačiau šeimininkai greitai atsigavo ir užtikrintai baigė susitikimą.

Antras čempionate žengiantis "Lietuvos rytas" nepersistengdamas 86:63 nugalėjo savo jaunąją pamainą Vilniaus "Perlą" ir iškovojo septynioliktą pergalę iš 19 galimų. Titulą ginanti "Lietuvos ryto" ekipa rungtyniavo be Milko Bjelicos.

Pratęsimu pasinaudojo šiauliečiai

Devintąją vietą užimantis Kėdainių "Nevėžis" namie pabandė nugalėti "Šiaulius". Didžiąją rungtynių dalį sąlygas diktavo svečiai, tačiau intriga išliko iki finalinio švilpuko. Pergalę šiauliečiams galėjo išplėšti legionierius Rashaunas Broadusas, tačiau šeimininkai neleido jam atakuoti. Pratęsimą sėkmingiau pradėję "Šiaulių" krepšininkai neleido kėdainiškiams iškovoti septintos pergalės - Antano Sireikos auklėtiniai laimėjo 94:88 ir turėdami 11 pergalių išlieka penkti. Per šį susitikimą puikiai žaidė svečių legionierius Mario Delašas. Kroatas per 28 minutes pelnė 29 taškus.

"Jam po rungtynių pasakiau, kad norėčiau jį taip rungtyniaujantį matyti kiekvieną kartą", - po pergalės sakė A.Sireika.

"Mums pritrūko šiek tiek laimės, - kalbėjo "Nevėžio" treneris Valerijus Kuprijanovas. - Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis turėjome progą išlyginti rezultatą, tačiau surengėme chaotišką ataką."

Pergalingas dvitaškis

Nuo "Šiaulių" stengiasi neatsilikti ir Panevėžio "Techasas". Panevėžiečiai namie 86:66 įveikė paskutiniąją vietą užimančią "Alytaus" ekipą ir iškovojo 11 pergalę.

Savaitgalį Baltijos krepšinio lygos Iššūkio taurę laimėję Utenos "Juventus" krepšininkai nesitikėjo, kad LKL čempionate 11 vietą užimantis Palangos "Naglis" užkurs pirtį šeimininkams.

Likus žaisti minutę, svečiai pirmavo 4 taškais (62:58), tačiau Aurimas Adomaitis ir Aurimas Kieža išlygino rezultatą (62:62), o tądien 26-ąjį gimtadienį šventęs Arūnas Vasiliauskas išplėšė "Juventus" klubui pergalę - 64:62. Naudingiausiai iš nugalėtojų žaidęs A.Kieža pelnė 10 taškų ir atkovojo net 18 kamuolių.

STATISTIKA

Kauno "Žalgiris" - "Kaunas" 78:57 (16:23, 20:8, 22:13, 20:13). M.Kuzminskas (2-7/10) ir P.Jankūnas (3-2/2) - po 16 taškų, B.Marjanovičius 10 (8 atk. kam.), M.Kalnietis 8 (7 atk. kam.); V.Jasikevičius 18 (2-1/6, 3-4/8), Š.Vasiliauskas 10 (3-0/5), K.Saage 8.

Vilniaus "Perlas" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 63:86 (16:17, 19:27, 13:19, 15:23). A.Šikšnius 17 (2-5/5), G.Staniulis ir L.Samėnas - po 12; B.Newley 18 (3-3/4), K.Bajramovičius, S.Babrauskas (3-3/3) ir J.Valančiūnas - po 10.

Utenos "Juventus" - Palangos "Naglis" 64:62 (21:17, 15:15, 15:12, 13:18). M.Pociukonis 13, A.Kieža 10 (18 atk. kam.), Ž.Urbonas 8; D.Gaius 15 (2-7/8), C.Lowe'as 14, V.Užkuraitis 10.

Kėdainių "Nevėžis" - "Šiauliai" 88:94 (22:26, 11:20, 19:13, 26:19; 10:16). E.Dimša 27 (2-9/13), L.Brazdauskis 22 (2-5/5, 11 atk. kam., 33 naud. bal.), R.Alijevas 17 (3-1/8, 8 atk. kam., 8 rez. perd.); M.Delašas 29 (2-13/19), R.Broadusas 19, E.Ruzgas 12 (3-1/5).

Panevėžio "Techasas" - "Alytus" 86:66 (30:14, 17:22, 23:10, 16:20). E.Ežerskis 21, A.Aleksandrovas 17 (2-4/4), M.Valukonis 12 (11 atk. kam.), V.Volkus 10 (3-2/2, 7 atk. kam.); P.Kleiza 16, S.Dumbliauskas 13 (3-3/6, 8 atk. kam.), M.Janišius 10.