Ir po nesėkmių lietuviai nepraranda optimizmo

2009 11 28 0:00
Į kampą užspeisti klubo "Unicaja" krepšininkai nesutriko - atrėmė "Lietuvos ryto" atakas ir šventė pergalę.

Eurolygos pirmąjį ratą abi mūsų šalies ekipos baigė būdamos skirtingos nuotaikos: Vilniaus "Lietuvos rytas" iškovojo tris pergales, Kauno "Žalgiris" - vieną.

Po ketvirtadienį žaistų paskutinių pirmo rato penktojo turo rungtynių beliko dvi ekipos (abi - Ispanijos), nepatyrusios pralaimėjimų: A grupės lyderė "Regal FC Barcelona" ir B grupėje pirmaujanti Malagos "Unicaja". Penktą pergalę "Unicajos" krepšininkai įsirašė užvakar namie, po sunkios kovos 91:84 įveikę Lietuvos čempioną "Lietuvos rytą".

Atkuto tik po pertraukos.

Trečio kėlinio viduryje Malagos klubas įgijo 15 taškų pranašumą (60:45). Vilniečiai, pradėję labiau spausti varžovus, 35-ą minutę jau atsiliko tik tašku (73:74), bet lemiamą akimirką mūsų žaidėjai nebuvo tikslūs puldami, todėl "Unicaja", likus žaisti 2 minutes, turėjo jau 9 taškų pranašumą (86:77).

"Rungtynės buvo kovingos, mano vyrai stengėsi, tačiau daugeliui jų tai pirmi metai Eurolygoje. Esame labai jauna komanda, mums dar trūksta patirties", - pasibaigus rungtynėms kalbėjo vilniečių vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis. Tačiau jis buvo patenkintas, kad pralaimėta nedideliu skirtumu.

Kaip pabrėžė 15 taškų "Lietuvos rytui" pelnęs naudingiausias spalio mėnesio Eurolygos žaidėjas Bojanas Popovičius, komanda visas rungtynes turėjo žaisti taip, kaip kovojo po pertraukos. "Labai gerai rungtyniavome antrą mačo dalį. Taip privalome žaisti ir per būsimas kovas, - kalbėjo įžaidėjas. - Jei nuo pradžios būtume taip rungtyniavę, galimas dalykas, būtume įveikę varžovus. Taip žaisdami Vilniuje turėtume juos nugalėti."

Džiaugiasi nepralaimėję

"Unicajos" treneris Aito Garcia Renesas pasidžiaugė, kad jo ekipa baigė ratą be pralaimėjimų ir gyrė "Lietuvos rytą". "Vilniaus komanda žaidė puikiai - tai labai pajėgi varžovė, - tvirtino šeimininkų treneris. - O mūsų žaidėjai gerai dirbo gynybos srityje, ypač prie tritaškių linijos."

"Kai gerai ginamės, viskas sekasi ir įgyjame didesnį pranašumą", - reziumavo klubo "Unicaja" puolėjas Carlosas Jimenezas.

L.Kleiza neišgelbėjo

Prie netikėtumų reikėtų prisikirti antrą Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) ekipos, kurioje vienas rezultatyviausių buvo Linas Kleiza, pralaimėjimą. Belgrade žaidę graikai 80:86 nusileido vietos "Partizan" komandai. L.Kleiza per 33 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo net 9 varžovų pražangas ir sykį suklydo. "Olympiakos" po penkių turų turi 3 pergales, "Partizan" - 2.

Antrą pergalę užvakar iškovojo ir Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) klubas - jis namie 77:64 įveikė nė vieno mačo nelaimėjusią Orleano "Entente" (Prancūzija) ekipą. Būtent rungtynėmis su turkais gruodžio 3 dieną "Lietuvos rytas" svečiuose pradės antrą Eurolygos ratą. Pirmą dvikovą Vilniuje Lietuvos klubas laimėjo 77:70.

Antausis Italijos čempionams

A grupėje, kurioje žaidžia "Žalgiris", ketvirtadienį jėgas išmėgino lyderiai - Sienos "Montepaschi" (Italija) ir "Regal Barcelona". Italijos čempionai buvo pažeminti savo arenoje. Šįkart nerezultatyviai žaidė ir Kšyštofas Lavrinovičius. Ispanijos klubas parsivežė iš Italijos pergalę - 84:65. Sienos ekipai tai buvo pirma nesėkmė. 19 minučių rungtyniavęs K.Lavrinovičius tepataikė 1 dvitaškį iš 6 ir pelnė vos 6 taškus. Jis atkovojo 3 kamuolius, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 4 pražangas ir 2 sykius suklydo.

Mūsiškiai rezultatyvūs

Užvakar rezultatyviai žaidė Ramūnas Šiškauskas, Jonas Mačiulis ir Rimantas Kaukėnas.

C grupėje Rusijos čempionas Maskvos CSKA su R.Šiškausku 71:67 įveikė Vitorijos ekipą "Caja Laboral" (Ispanija). Maskvos klubui tai buvo trečia pergalė. Lietuvis per 37 minutes pelnė 24 taškus (pataikė 5 tritaškius iš 7), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą perėmė kamuolį.

C grupėje pirmauja keturis laimėjimus turintys Tel Avivo "Maccabi Electra" (Izraelis) krepšininkai. Jie ketvirtadienį namie 75:67 nugalėjo Atėnų "Maroussi BC" (Graikija).

Keturiomis pergalėmis pirmą ratą baigė ir Madrido "Real" klubas, kuriame žaidžia Darjušas Lavrinovičius ir R.Kaukėnas. Ispanijos komanda savo žiūrovų akivaizdoje 82:69 įveikė Milano "Armani Jeans" (Italija). Ketvirto kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (67:67), tačiau aikštės šeimininkai likusią ketvirčio dalį laimėjo 15:2. Antras pagal rezultatyvumą iš nugalėtojų buvo R.Kaukėnas. Lietuvis per 26 minutes pelnė 14 taškų, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo. O D.Lavrinovičius per 18 minučių nepataikė nė vieno iš 3 dvitaškių, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus ir dukart suklydo.

Milano ekipoje geriausiai sekėsi J.Mačiuliui. Jis per 27 minutes pelnė 20 taškų, 4 kartus atkovojo kamuolį. Traumuotas Marijonas Petravičius buvo su komanda, tačiau nežaidė.

A grupė

"Montepaschi" (Italija) - "Regal FC Barcelona" (Ispanija) 65:84 (18:20, 16:23, 19:18, 12:23). T.McIntyre'as ir R.Sato - po 13, H.Domercantas 10, N.Zisis 9, K.Lavrinovičius 6 (2-1/6, 1-4/4); B.Ndongas 19, P.Mickaelis 14, J.C.Navarro 12, F.Vazquezas 10, T.Morrisas 9.

B grupė

"Unicaja" (Ispanija) - "Lietuvos rytas" 91:84 (26:20, 23:19, 19:25, 23:20). "Unicaja": O.Cookas 16 (3-4/7, 6 rez. perd.), J.Freelandas 15, C.Cabezas 11, T.Deanas ir A.Lima - po 10, S.Blanco 9, Sh.Williamsas 7; "Lietuvos rytas": A.Jomantas 16 (2-5/7), B.Popovičius (2-5/6, 3-0/3) ir D.Borovnjakas (2-7/8) - po 15, M.Bjelica 12 (2-4/10), S.Babrauskas 11, M.Gecevičius 8, A.Baynesas 3, D.Zavackas ir J.Sinica (3-0/7) - po 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 18/31 (58 proc.) ir 26/39 (67 proc.), tritaškai - 11/23 (48) ir 6/27 (22), baudos - 22/25 (88) ir 14/21 (67), kamuolys atkovotas 34 ir 29 kartus, rezultatyviai perduotas 18 ir 13, perimtas po 6, prarastas 13 ir 12, blokuotas 2 ir 1 kartą.

"Partizan" (Serbija) - "Olympiakos" (Graikija) 86:80 (19:19, 19:24, 22:18, 26:19). A.Rasičius 25, A.Maričius 23 (15 atk. kam., 5 per. kam.), B.McCalebbas 19; J.Childressas ir L.Kleiza (2-2/6, 3-0/3, 1-14/16, 9 išpr. praž.) - po 18, Y.Halperinas 15, M.Teodosičius 12.

"Efes Pilsen" (Turkija) - "Entente" (Prancūzija) 77:64 (20:14, 20:15, 18:15, 19:20). B.Nachbaras 12, I.Rakocevičius 9, C.Smithas 8; A.Nicholsas 16, C.Banksas 12, J.Doellmanas 9.

C grupė

"Caja Laboral" (Ispanija) - CSKA (Rusija) 67:71 (12:24, 23:19, 18:8, 14:20). C.Englishas 14, F.San Emetrio 12, M.Teletovičius 11, T.Splitteris 10 (8 atk. kam.), P.Ribas 8; R.Šiškauskas 24 (2-3/5, 3-5/7, 1-3/4, naud. 28), S.Kaunas 14 (8 atk. kam.), T.Langdonas 13, V.Chriapa 9.

"Maccabi Electra" (Izraelis) - "Maroussi BC" (Graikija) 75:67 (15:15, 26:21, 20:18, 14:13). A.Wisniewski 20, M.Lampe 19 (9 atk. kam.), G.Pniny ir D.Blutjenthalis - po 7; B.Keysas 14, D.Mavroeidis ir J.Lucasas - po 12, S.Nadjfeji 7.

D grupė

"Real" (Ispanija) - "Armani Jeans" (Italija) 82:69 (21:22, 15:23, 22:13, 24:11). N.Veličkovičius 21, R.Kaukėnas 14 (2-7/11, 3-0/2), T.Hansenas 11, P.Prigioni 10, J.Garbajosa 9, D.Lavrinovičius 0 (2-0/3); J.Mačiulis 20 (2-4/4, 3-3/7, 1-3/3), S.Mancinelli 16, M.Finley 8.

1. Real 4 1 441:356

2. Panathinaikos 4 1 435:341

3. Chimki 4 1 388:389

4. Armani Jeans 1 4 366:387

5. Asseco Prokom 1 4 373:428

6. EWE Baskets 1 4 353:437