2011 01 04 0:00
Antrus metus iš eilės S.Krupeckaitei bus įteikta Šaulio skulptūra.

2010-ųjų geriausia Lietuvos sportininkė - treko dviratininkė Simona Krupeckaitė.

Taip nusprendė šalies sporto gerbėjai, dalyvavę rinkimuose, kuriuos organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

28 metų S.Krupeckaitė šį sezoną pasaulio čempionate iškovojo aukso medalį keirino rungtyje, bronzą - sprinto bei bronzą su Gintare Gaivenyte komandiniame sprinte, o Europos čempionato sidabrą - keirino rungtyje bei bronzą - sprinto.

S.Krupeckaitė, kuriai priklauso du pasaulio rekordai, geriausia Lietuvos sportininke išrinkta antrus metus iš eilės. Šįkart rinkimuose dalyvavo per 14 tūkstančių žmonių. S.Krupeckaitė iš viso surinko 62 963 balsus.

Antrąją vietą užėmė pasaulio čempionato bronzą iškovojusios Lietuvos krepšinio rinktinės lyderis Linas Kleiza - 52 566 balsai. Trečias liko penkiakovininkas Justinas Kinderis, kuriam atiteko 36 555 balsai.

Geriausia 2010 metų komanda pripažinta pasaulio čempionate bronzą iškovojusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Antrojoje vietoje liko Europos čempione tapusi Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė.

Įdomu, jog šių rinkimų nugalėtojai sutapo su Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) laureatais. Šeštą kartą rengtuose LSŽF geriausiųjų rinkimuose sporto žurnalistai metų sportininke išrinko S.Krupeckaitę, metų sportininku - L.Kleizą, metų komanda - Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę.

Geriausi sportininkai bus pagerbti sausio 7 dieną. Pirmąją vietą užėmusiai S.Krupeckaitei tradiciškai bus įteikta Šaulio skulptūra.

6. Jevgenijus Šuklinas Irklavimas 32 414

7. Mindaugas Mizgaitis Imtynės 31 551