Iš beprotiškos D grupės lietuviai išėjo būdami pirmojoje vietoje

2015 09 10 23:54
AFP/Scanpix nuotraukos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau įpratino gerbėjus nesitikėti lengvų pergalių Europos čempionate. Taip buvo ir per paskutines D grupės rungtynes Rygoje, kur dėl lentelės viršūnės kovėsi lietuviai ir čekai. Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje pergalę išplėšė Jono Kazlausko treniruojama mūsų komanda 85:81.

Per šio vakaro dvikovą įsitikinome, kad rinktinėje vis dėlto yra snaiperių – tai Artūras Milaknis, į čekų krepšį įskraidinęs keturis tritaškius. O Mindaugas Kuzminskas turėtų dažniau žaisti taip, kaip šį vakarą – rezultatyviausiai mūsų ekipoje kovojęs puolėjas pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Pagyrų nusipelno ir po ligos atsigaunantis Jonas Valančiūnas, surinkęs 13 taškų bei atkovojęs 10 kamuolių, taip pat Mantas Kalnietis (15 taškų), lemiamais momentais taręs savo žodį.

Iškovoję 4 pergales ir sykį pralaimėję Lietuvos krepšininkai D grupėje užėmė pirmąją vietą ir aštuntfinalyje Prancūzijos mieste Lilyje kovos su C grupės ketvirta ekipa.

Ketvirtadienio rungtynės mūsų ekipai nesiskyrė nuo ankstesnių grupės dvikovų. Tik sužaidus keturias minutes rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas buvo priverstas į aikštelę įleisti trečiadienį dėl ligos su estais nerungtyniavusį vidurio puolėją J. Valančiūną, mat Antanas Kavaliauskas jau buvo spėjęs užsidirbti dvi pražangas. J. Valančiūno pastangomis pavyko įsibėgėjusius čekus (13:6) kiek sustabdyti – po dviejų aukštaūgio atakų varžovų persvara ištirpo iki 3 taškų, tačiau iki kėlinio pabaigos Čekijos komanda vėl atitrūko (18:12).

Per pirmas 10 minučių mūsiškiai nė sykio nepataikė iš toli (metė 4 sykius). Ne ką geriau sekėsi ir antrame kėlinyje – iš 8 bandymų taiklus buvo tik vienas. Jo autorius – A. Milaknis. Būtent po jo metimo lietuviai vėl sumažino skirtumą iki 2 taškų (20:22), tačiau čekų tai nesutrikdė. Greitai žaisdami ir taikliai atakuodami varžovai draskė mūsiškių gynybą ir netrukus pasiekė dviženklę persvarą – 37:25.

Dažniau mūsų vyrai turėtų žaisti taip, kaip tai darė per trečią kėlinį. Jį Lietuva laimėjo 28:14 ir pagaliau atsidūrė priekyje – 55:51. O paskutinis ketvirtis visus arenos žiūrovus pakėlė ant kojų – rezultatas ne sykį buvo lygus, o pergalę bandęs išplėšti M. Kalnietis nepataikė. Tačiau jis atsigriebė per pratęsimą. Čekijos rinktinę nužudė trys taiklūs tritaškiai, kurių autoriais tapo M. Kalnietis ir M. Kuzminskas. Po dramatiškos kovos pergalę iškovoję mūsų krepšininkai dar šį vakarą skris į Prancūzijos miestą Lilį.

Čekija (3/2) – Lietuva (4/1) 81:85 (18:12, 19:15, 14:28, 18:14; 12:16). Čekija: B. Schilbas 18 tšk. (8 atk. Kam.), V. Hrubanas 12, P. Benda ir T. Satoransky po 11; Lietuva: M. Kuzminskas 18 (7 atk. kam.), M. Kalnietis 15, J. Valančiūnas (10 atk. Kam.) ir A. Milaknis (3-4/8) po 13 , J. Mačiulis 11, P. Jankūnas 6.

Kiti ketvirtadienio rezultatai:

A grupė: Suomija (2/3) – Lenkija (3/2) 65:78, Bosnija ir Hercegovina (1/4) – Rusija (1/4) 61:81.

B grupė: Serbija (5/0) – Italija 3/2) 101:82, Vokietija (1/4)– Ispanija (3/2) 76:77.

C grupė: Slovėnija (3/2) - Makedonija (1/4) 62:51, Gruzija (2/3) – Kroatija (3/2) 71:58.

D grupė: Ukraina (1/4) – Belgija (3/2) 71:79, Latvija (3/2) – Estija (1/4) 75:64.