Iš Bulgarijos - su krepšiu medalių

2008 05 27 0:00
Finale nugalėjęs gruziną L.Kubilius (kairėje) pirmąkart tapo Europos čempionu.
kyokushin.lt nuotrauka

Iš Europos čempionato Bulgarijoje su devyniais medaliais grįžę Lietuvos kiokušin karatė meistrai dar iškovojo ir kelis kelialapius į į kitąmet vyksiantį pasaulio karatė kiokušin čempionatą.

Plovdive vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse suaugusiųjų grupėje Lietuvos rinktinė iškovojo devynis medalius. Čempionu pirmą kartą tapo klaipėdietis Lukas Kubilius (per 90 kg), sidabrą iškovojo Inga Mikštaitė (65 kg) ir Mindaugas Pavilionis (90 kg), bronzą - Diana Mačiūtė (kata), Raimondas Paškauskas (kata), Rita Pivoriūnaitė (55 kg), Margarita Čiuplytė (65 kg), Andrius Miseckas (70 kg) ir Darius Gudauskas (90 kg).

Ten pat vykusiame Europos jaunių čempionate Lietuvos rinktinė pelnė 12 apdovanojimų, iš jų du - aukso. Čempionais tapo Artūras Skerlo (70 kg) ir Eimantė Leliukaitė (65 kg).

Kelias iki aukso

"Komanda atliko maksimalų darbą, - sportininkų pasirodymu LŽ džiaugėsi Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) prezidentas Romas Vitkauskas. - Konkurencija buvo didžiulė, varžovai - pajėgūs."

L.Kubilius, pasak R.Vitkausko, puikiai kovojo ir pelnytai užlipo ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio. LKKF vadovas pasakojo, jog burtai lėmė, kad L.Kubilius pirmajame rate buvo laisvas, o antrajame teko susigrumti su įspūdingų duomenų švedu Fredriku Olssonu. "Bet Lukas laimėjo nokautu, - sakė R.Vitkauskas. - Pusfinalyje mūsiškis po trijų raundų kovos šventė pergalę prieš daugkartinį Europos čempionatų prizininką daną Brianą Jakobseną, o finale nugalėjo ambicingąjį gruziną Eduardą Janoašvilį."

Techniškumo pritrūko finale

Puikiai, R.Vitkausko nuomone, pasirodė ir Mindaugas Pavilionis. Jis laimėjo keturias kovas nokautais, buvo pripažintas techniškiausiu varžybų kovotoju, tačiau finale turėjo pripažinti amžino lietuvių varžovo bulgaro Valeri Dimitrovo pranašumą. "Šeštą kartą Europos čempionu tapęs bulgaras buvo geriau išstudijavęs lietuvio techniką", - komentavo LKKF prezidentas.

Pasikartojo ir praėjusių metų Europos čempionato finalas, kai I.Mikštaitė turėjo nusileisti Europos čempionės titulą apgynusiai vengrei Editai Abraham.

Čempionas tik stebėjo

Čempionate nesivaržė praėjusių metų Europos čempionas, pasaulio vicečempionas, pajėgiausias Lietuvos kovotojas Donatas Imbras. Jis Bulgarijoje kovas stebėjo iš tribūnų.

"Po pasaulio čempionato absoliučioje svorio kategorijoje Donatas buvo traumuotas, tad jis nutarė šiemet dalyvauti Čempionų lygos varžybose, o kitąmet varžysis pasaulio čempionate pagal svorio kategorijas", - sakė R.Vitkauskas.

Kitąmet pasaulio čempionatas vyks Sankt Peterbuge (Rusija).

O šiame Europos čempionate nugalėtojai bei antrųjų vietų laimėtojai įgijo teisę dalyvauti pasaulio pirmenybėse. Dar kiti kelialapiai į planetos pirmenybes sportininkams bus išdalyti pagal reitingus. Tad dabar žinoma, jog kitąmet planetos pirmenybėse kovos D.Imbras, L.Kubilius, I.Mikštaitė ir A.Miseckas.