LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Iš dviženklės taškų duobės išlipęs „Lietuvos rytas“ įveikė „Neptūną“

2014 01 03 20:22
Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo nuotrauka

20:0 – įspūdingą septynių minučių atkarpą trečiajame kėlinyje sužaidęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (8-0) išliko idealus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai penktadienį išlipo iš dviženklės taškų duobės ir išvykoje 88:79 (18:25, 17:21, 30:8, 23:25) įrodė savo pranašumą prieš Klaipėdos „Neptūną“ (5-3), kuris po šios nesėkmės užleido trečią LKL vietą Kauno „Žalgiriui“ (5-3).

Iki didžiosios pertraukos „Švyturio“ arenoje dominavo „Neptūnas“. Jau antro kėlinio pradžioje Kazio Maksvyčio auklėtiniai turėjo dviženklę persvarą (33:22), kurią išsaugojo iki trečiojo kėlinio.

Jį „Lietuvos rytas“ pradėjo tiesiog nepriekaištingai, o rezultato svarstyklės nuo 35:46 persvėrė iki 58:48 savo naudai.

Iniciatyvą perėmę LKL lyderiai dar padidino savo persvarą (61:76), tačiau „Neptūnui“ pavyko grąžinti intrigą. Likus žaisti pusantros minutės, po Martyno Mažeikos dvitaškio su pražanga, skirtumas tarp komandų ištirpo iki 5 taškų (79:84).

Darius Songaila sumetė baudų metimus (86:79), Vytautas Šarakauskas prametė tritaškį, M.Mažeika prarado kamuolį, o dar du taiklūs D.Songailos baudų metimai įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palacios (11 atk. kam.) ir Darius Songaila – po 19, Stevanas Jelovacas 15, Renaldas Seibutis 12 (6 rez. perd.), Martynas Gecevičius 11, Omaras Cookas 5 (9 rez. perd.).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 21, Valdas Vasylius 20, Vytautas Šarakauskas 11, Mindaugas Girdžiūnas 10, Marius Runkauskas 8.

Artimiausios rungtynės „Lietuvos ryto“ laukia jau sekmadienį – VTB Vieningoje lygoje namuose su „Nižnij Novgorod“. „Neptūnas“ kitą mačą taip pat žais sekmadienį – VTB Vieningoje lygoje išvykoje su Mariupolio „Azovmaš“.