Iš košmaro nepabudęs „Žalgiris“ pažemintas Bamberge

2016 01 08 22:52
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Kauno „Žalgiris“ (0–2) pirmoje rungtynių dalyje Bamberge gavo tokį šaltą dušą, po kurio atsigauti nebepajėgė. Gintaro Krapiko auklėtiniai svečiuose net 63:96 nusileido pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape iškovojusiems „Brose Baskets“ (1–1) krepšininkams.

„Žalgirio“ pasirodymas Bamberge ne tik nutraukė aštuonių pergalių prieš šią komandą seriją, bet ir leido jai iškovoti didžiausią pergalę per visą jos dalyvavimo „Top 16“ etape istoriją.

„Brose Baskets“ klubas taip nutraukė užsitęsusį pergalių badą antrajame Eurolygos etape – Vokietijos komandai tai buvo pirmoji pergalė po 21 pralaimėtų rungtynių iš eilės.

Lietuvos čempionų problemos Vokietijoje prasidėjo jau nuo pat rungtynių pradžios – pirmosiomis susitikimo minutėmis svečiai niekaip nesugebėjo rasti kelių link Bambergo klubo krepšio, o sužaidus pirmąsias keturias minutes Bradley Wanamakeris padidino savo komandos pranašumą iki aštuonių taškų, kol „Žalgirio“ sąskaitoje ir toliau degė nuliai (8:0).

Netrukus žalgiriečiai pradėjo rodyti gyvybės ženklus – iš toli pataikė Mantas Kalnietis, o dvitaškį pridėjus Ianui Vougioukui, komandas skyrė tik keturi taškai (7:11).

Visgi netrukus kauniečių puolimo artilerija ir vėl buvo pritildyta ir per keturias minutes „Žalgiris“ sukrapštė viso labo keturis taškus. Tuo tarpu „Brose Baskets“ stovykloje prabilo prieš mačą nenumatyti faktoriai – krepšys atsirišo patyrusiam Nikos Zisiui ir Dariusui Milleriui, o jų vadamos Vokietijos ekipos persvara dvidešimties taškų ribą pasiekė dar antrajame kėlinyje (47:27).

Tiesa, po ilgosios pertraukos žalgiriečiai pademonstravo blykstelėjusį kovingumą ir po laimėtos atkarpos 11:3 bei taiklaus Manto Kalniečio tolimo metimo, skirtumas sumenko iki keturiolikos taškų (40:54).

Tačiau Kauno klubo sukilimas greitai buvo užgesintas ir prabilus apie save priminusiems Wanamakeriui bei Milleriui, Bambergo ekipos pranašumas ir vėl šoktelėjo iki dvidešimties ir žemiau šios ribos nebenusileido (66:46).

Šį kartą „Žalgiriui“ jau padėjo mėnesį be krepšinio praleidęs Renaldas Seibutis, tačiau per 8 aikštelėje praleistas minutes gynėjas pasižymėjo tik dviem pramestais dvitaškiais ir trimis pražangomis.

„Brose Baskets“: Janis Strelniekas 19, Nikos Zisis 18, Nicolo Melli 15, Darius Milleris 13, Danielis Theisas 10.

„Žalgiris“: Olivier Hanlanas 17, Ianas Vougioukas 12, Brockas Motumas 9, Mantas Kalnietis 8, Paulius Jankūnas 6.