Iš „Lietuvos ryto“ spąstų CSKA ištrūko antroje mačo dalyje

2012 11 15 22:30
CSKA lyderio Milošo Teodosičiaus metimai dažniau skriejo pro šalį./Fotodiena.lt/R.Dačkus

Kaip ir žadėjo, Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-5) vairininkas Darius Maskoliūnas į aikštelę išleido naujus veidus.

Startiniame penkete pasirodęs Simas Buterlevičius ir netrukus nuo atsarginių suolelio pakilęs Dovydas Redikas įnešė energijos, tačiau Maskvos CSKA (5-1) žvaigždyno nesustabdė.

Nauji veidai – seni rezultatai. Eurolygos D grupėje „Lietuvos rytas“ 62:71 (16:14, 16:19, 14:20, 16:18) pripažino Rusijos čempionų pajėgumą.

Iki paskutinės antrojo kėlinio sekundės, kai Viktoras Chriapa dvitaškiu persvėrė rezultatą 33:32, pirmoje dalyje iniciatyva priklausė vilniečiams.

Didžiausias „Lietuvos ryto“ pranašumas siekė penkis taškus – 24:19, 27:22.

Antroje dalyje atsibudo 19 taškų pelnęs Sonny Weemsas, CSKA spurto metu įsišaudė tris tritaškius pataikęs Milošas Teodosičius.

Rusų legionieriai „Lietuvos rytui“ leido pirmauti tik trumpai.

Eurolygoje debiutavęs devyniolikmetis Redikas žaidė 18 minučių ir pelnė 3 taškus. Du gynėjo metimas nė nelieto lanko.

„Dovydas atnešė teigiamos energijos gindamasis. Nors neišvengė klaidų, tačiau jis jaunas, visko pasitaiko, – Rediką vertino Maskoliūnas – Jaunimo rinktinėse jis nežaidė įžaidėjo pozicijoje, todėl jam nelengva, o ypač su CSKA.“

Weemsą dengęs Buterlevičius per 12 minučių prametė dvitaškį ir du tritaškius.

„Simui neturiu didelių priekaištų. Matėme jo norą, užsidengimą, pastangas. Susitikimo pirmoje pusėje Weemsas buvo pristabdytas, bet, kai maskviečiams buvo sunku, realizavo metimus. Buterlevičiaus pasirodymą vertinu gerai„Lietuvos rytui“ – pažymėjo „Lietuvos ryto“ treneris.

„Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 15, Mindaugas Katelynas 13, Renaldas Seibutis 11.

CSKA: Sonny Weemsas 19 (8/12 dvitaškių), Milošas Teodosičius 13, Aleksandras Kaunas 11.

Darius Maskoliūnas („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „35 minutes turėjome energijos ir privertėme CSKA klysti. Neblogai gynėmės, bet likusios penkios minutės parodė klasių skirtumą. Statistikos protokole esame pralaimėję tik metimus iš po krepšio. Varžovai sugebėdavo greitai užpulti, mes ne. Priešininkai greitai prasižengia, mes ne. Vyrai kovėsi, atidavė visą energiją, širdį ir labai norėjo laimėti. Pasveikinau juos, nes mūsų krepšininkai nepaisė autoritetų ir garsių pavardžių.

Nenoriu teisintis, bet šiandien kovėmės su įžaidėjais, iš kurių vienam 19, kitam – 21 metai. Kartais negalėjome užpulti, surikiuoti komandos. Tai ne priekaištas. Ateityje jaunimas įrodys, kad gali žaisti gerai, nes daug dirba ir stengiasi.

Nemanja Nedovičius nesužaidė savo geriausių rungtynių, kadangi turi įvairių problemų. Sunkiai serga jo senelis. Kai jis pagauna greitį, Nedovičių sustabdyti sunku net CSKA. Rusai gerai gynėsi prieš jį. Tačiau jam atleidžiame, nes jam – vos 21-eri. Tai prastos rungtynės, bet palaikau jį ir visiškai pasitikiu.

Mūsų geriausios rungtynės laukia ateityje. Šiandien gynėmės taip, kaip tikimės ir norime gintis 40 minučių. Vis dar nesame pajėgūs išlaikyti tempą, spaudimą. Vos nesusikaupiame ir skęstame. Varžovai pataikė sunkius metimus, šiek tiek klydo teisėjai. Puldami taip pat turime problemų. Trūksta metimų iš po krepšio ir nepataikome laisvi.

Pabaigoje rezgėme keturias greitas atakas. Norėjome užpulti tritaškiais. Sakėme, kad turime greitai atakuoti, nes priešininkai buvo išnaudoję pražangų limitą. Nereikalavome stabdyti rungtynių ir užmušinėti laiką, kad pralaimėtume CSKA ekipai kuo mažesniu skirtumu.“

Ettore Messina (Maskvos CSKA vyr. treneris): „Visada malonu žaisti Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Čia žmonės supranta krepšinį, todėl sukuria puikią atmosferą. Po pirmojo tarpusavio mačo žinojome, kad bus sudėtingos ir antrosios rungtynės. Antrajame kėlinyje leidome vilniečiams rinkti lengvus taškus. Mūsų problema buvo pirmoje dalyje, kai prastai pradėjome susitikimą. Tikėjomės, kad „Lietuvos rytas“ rungtyniaus agresyviai ir su didele energija. Buvome praradę kontrolę, vėliau atkovojome kamuolius, pakartojome metimus, pradėjome dalytis kamuoliu. Esame teisingame kelyje.“