Iš rusų Lietuvos klubams nubyrės milijonas

2014 03 26 6:00
„Neptūno“ vyriausiasis treneris K.Maksvytis apie pasirodymą Jungtinėje lygoje: „Galėjo būti ir geriau“. Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Du Lietuvos klubai – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ – už VTB Jungtinės lygos reguliariajame sezone pasiektus rezultatus kartu gaus per milijoną litų.

Šios lygos reguliariajame sezone tarpusavyje jėgas dar išmėgins Maskvos srities klubas „Chimki“ (Rusija) ir Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina), tačiau šios rungtynės nieko nebelems. Jau pirmadienį tapo aiškios visos aštuntfinalio poros ir keturi ketvirtfinalio dalyviai.

Dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos – Kazanės „Uniks“ (Rusija) ir „Lietuvos rytas“ (abu A grupė) bei „Chimki“ ir Rusijos čempionė Maskvos CSKA (B grupė) – tiesiogiai pateko į turnyro ketvirtfinalį. Trečiąją-šeštąją vietas grupėse užėmusios ekipos atkrintamąsias varžybas pradės nuo aštuntfinalio.

Aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių tarpusavyje kausis Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ir Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“, Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ir Astanos „Astana“, Samaros „Krasnyje Krylja“ ir Krasnojarsko „Jenisej“ bei Liubercų „Triumf“ ir Sankt Peterburgo „Spartak“. Su pastarosios poros nugalėtoju ketvirtfinalyje susitiks Lietuvos vicečempionas „Lietuvos rytas“.

Mažas progresas

Kazio Maksvyčio treniruojamas „Neptūnas“ šį sezoną Jungtinės lygos turnyre pasirodė kiek geriau nei pernai. Tada klaipėdiečiai iškovojo 3 pergales, patyrė 15 pralaimėjimų ir grupėje liko paskutiniai, dešimti. Šiemet uostamiesčio klubas pelnė dviem pergalėmis daugiau ir B grupėje tarp 10 ekipų užėmė 8 vietą, o galutinėje įskaitoje su Nimburko ČEZ (Čekija) pasidalijo 15-16 vietas.

„Vis žingsnelis į priekį, – LŽ sakė K.Maksvytis. – Galėjo būti ir geriau, bet sykį pralaimėjome po pratęsimo, dukart – vienu tašku. Progresas yra, nors ne toks, kokio norėtųsi“.

Už dalyvavimą Jungtinės lygos turnyre klaipėdiečiai gaus 145 tūkst. litų, už užimtą vietą „Neptūno“ biudžetas pasipildys dar 300 tūkst. litų. Viską sudėjus šalies bronziniai prizininkai po sezono gaus apie 445 tūkst. litų.

„Girdėjau, rublio kursas krenta, tai turbūt premijos sumažės, – geros nuotaikos neslėpė K.Maksvytis. – Bet vis tiek smagu. Juk mūsų biudžetas iš visų Jungtinės lygos komandų – kukliausias.“

Pernai grupėje likę paskutiniai klaipėdiečiai iš lygos negavo nė rublio.

„Spartak“ komanda vilniečiams neparanki – šį sezoną abu kartus pergalę šventė Sankt Peterburgo krepšininkai./Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Brausis į pusfinalį

Praėjusiais metais į atkrintamąsias varžybas nepatekęs „Lietuvos rytas“ šįkart tvirtai žengė iškart į ketvirtfinalį. Tai vilniečiams garantavo 455 tūks. litų premiją. Pridėjus 145 tūkst. už dalyvavimą, susidaro nemenka suma – 600 000 litų. Jei šalies vicečempionai pateks į pusfinalį, klubo biudžetas papilnės dar 76 900 litų.

Šį sezoną Jungtinės lygos vadovai premijoms skyrė 140 mln. rublių. 40 mln. bus išdalyta devyniolikai komandų už dalyvavimą, likusi suma bus paskirstyta pagal užimtas vietas.

„Šiemet grupėje užėmėme antrąją vietą, tai suteikė galimybę išvengti aštuntfinalio etapo ir iškart pradėti kovas ketvirtfinalyje, – LŽ sakė „Lietuvos ryto“ klubo direktorius Martynas Purlys. – Laimėjome kelerias rungtynes išvykoje, tarp jų – ir prieš „Lokomotiv-Kuban“, tai lėmė mums grupėje užimti aukštą vietą. Komandos pasirodymą vertiname gerai. Tačiau ekipos tikslas – patekti į pusfinalį.“

Ketvirtfinalyje vilniečiams teks „Spartak“ ir „Triumf“ akistatų nugalėtojas. Paklaustas, kuri komanda „Lietuvos rytui“ būtų parankesnė, M.Purlys tiesiai neatsakė: „Per pastaruosius dvejus metus visas rungtynes pralaimėjome „Spartak“ komandai. Ji mums neparanki. Tačiau dar neteko kovoti su „Triumf“ krepšininkais, todėl sunku atsakyti, kuri parankesnė. Be abejo, ir viena, ir kita įveikiamos. Tai ir bandysime įrodyti.“

„Neptūno“ strategas K.Maksvytis įsitikinęs, jog vilniečiai, esant palankioms aplinkybėms, turėtų įveikti ketvirtfinalio etapą ir galėtų rimtai pasigrumti dėl bronzos. „O turnyro favoritai yra „Uniks“, „Chimki“ ir CSKA, – sakė klaipėdiečių vyriausiasis treneris. – Pastarųjų dviejų ekipų jėgą patys pajutome. Iš šios trijulės labiausiai simpatizuoju „Chimkų“ komandai.“

Apsispręs po sezono

Jungtinės lygos vadovai paskelbė jau pradėję priimti paraiškas 2014-2015 metų sezonui. Abiejų Lietuvos ekipų vadovybė neskuba.

„Kol nesibaigė sezonas, dėl kitų metų jokių sprendimų nedarysime, – tvirtino „Lietuvos ryto“ klubo direktorius M.Purlys. – Mūsų dar laukia Lietuvos krepšinio lygos varžybos, Lietuvos krepšinio federacijos taurės finalo ketvertas, Jungtinės lygos atkrintamosios rungtynės. Kai viską užbaigsime, tada ir planuosime kitą sezoną.“

„Neptūno“ vairininkas K.Maksvytis neabejoja, kad dėl finansinės paskatos tokiame turnyre dalyvauti verta. „Gal kas ir piktinasi, kad „Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ po įvykių Ukrainoje nepasitraukė iš Jungtinės lygos varžybų. Bet ir ukrainiečiai tebežaidžia lygoje ir, kiek suprantu, nesirengia pasitraukti,“ – sakė K.Maksvytis.

Ar dalyvaus klaipėdiečiai Jungtinėje lygoje kitą sezoną, pasak trenerio, spręs klubo vadovai. O dabar stratego mintys sukasi apie savaitgalį Panevėžyje rengiamą LKF taurės finalo ketverto turnyrą. Pusfinalyje „Neptūnas“ stos prieš “Lietuvos rytą“.

„Džiaugsiuosi, kad patekome į finalo ketvertą, nes per pirmas ketvirtfinalio rungtynes Šiauliuose buvome prisivirę košės („Šiauliai“ laimėjo 92:79 – red.), bet namie ją išsrėbėme (klaipėdiečiai laimėjo 74:47), – sakė K.Maksvytis. – Šiemet abejas rungtynes „Lietuvos rytui“ pralaimėjome. Tiesa, Klaipėdoje turėjome daugiau galimybių laimėti. Bet dabar bus kitos rungtynės.“