Iš Ukrainos - skirtingų nuotaikų

2010 12 13 0:00
Ukrainoje Vilniaus komandai daugiausia taškų pelnė K.Bajramovičius (su kamuoliu).
LŽ archyvo nuotrauka

Lietuvos krepšinio lyderiai Vieningosios VTB krepšinio lygos varžybas savaitgalį žaidė Ukrainoje. Pirmą kartą šiose pirmenybėse šeštadienį suklupo Kauno "Žalgiris". O Vilniaus "Lietuvos rytas" vakar šventė trečią pergalę.

Be pralaimėjimų Vieningoje lygoje dabar žengia tik Maskvos klubas CSKA (Rusija). Tačiau "Žalgiris" tebepirmauja šešių ekipų B grupėje, turėdamas keturias pergales iš penkių galimų. Šeštadienį Mariupolyje kauniečiai pralaimėjo Rolando Jaručio treniruojamai vietos komandai Ukrainos čempionei "Azovmaš" - 63:75 (23:17, 16:25, 10:13, 14:20).

Supratingi treneriai

Per šias rungtynes Kauno klubo gretose nežaidė vis dar besigydantis kelį Marcusas Brownas, bėdų dėl klubo sąnario turintis Aleksandras Čapinas ir Mantas Kalnietis. Nežaidė ir nugaros skausmais besiskundžiantis Mirza Begičius. Kaip LŽ informavo "Žalgirio" komunikacijos direktorius Almantas Kiveris, komandos treneriai M.Kalniečiui suteikė galimybę kelias dienas pabūti su šeima, nes krepšininkas su žmona Mingaile praėjusį trečiadienį susilaukė pirmagimio - dukrytės. Tad po Gdynėje "Žalgirio" laimėtų Eurolygos rungtynių prieš vietos "Asseco Prokom" M.Kalnietis iš Lenkijos skrido pas savo moteris į Kauną, o jo komanda iškeliavo į Mariupolį.

Išretėjusiame "Žalgiryje" šeštadienį rezultatyviausi buvo Martynas Pocius - 13 tšk., Tomas Delininkaitis - 9 ir Paulius Jankūnas - 8. Po pergalės į antrąją vietą grupėje pakilusios "Azovmaš" gretose išsiskyrė Ramelas Curry - 19 tšk., Frederickas House'as ir Maksimas

Pustozvonovas - po 16.

Šeimininkų sąskaitoje jau yra trys pergalės ir du pralaimėjimai.

Pailsėję tapo nebepavejami

A grupėje rungtyniaujantis Vilniaus "Lietuvos rytas" sekmadienį išvykoje susitiko su Ukrainos klubu Dnepropetrovsko "Dnipro", kurį nugalėjo 82:69 (22:18, 19:19, 26:12, 15:20). Tai buvo trečioji vilniečių pergalė Vieningoje lygoje.

Po dviejų kėlinių komandos išėjo ilsėtis vilniečiams pirmaujant 41:37. Po pertraukos Aleksandro Trifunovičiaus vadovaujami Lietuvos čempionai buvo neatpažįstami - po spurto 21:6 jie šeimininkams tapo nebepavejami. Trečią kėlinį vilniečiai baigė pirmaudami 67:49. Ir nors ketvirtajame svečiai šiek tiek atsipalaidavo, nebeliko abejojančių, kad pergalę švęs vilniečiai.

"Lietuvos ryte" rezultatyviausi buvo Kenanas Bajramovičius - 16 tšk., Bradas Newley 14 (6 rez. perd.) ir Milko Bjelica 13 (3 blk.). "Dnipro" komandai daugiausia taškų pelnė Stevenas Burttas - 22 ir Mario Austinas 11.

Teko paplušėti

Itin prastai Eurolygoje šiemet rungtyniaujanti Maskvos ekipa CSKA gali mėgautis lyderės vaidmeniu Vieningosios lygos turnyre - A grupėje ji žaidžia be pralaimėjimų. Tiesa, šeštadienį Baltarusijos sostinėje Minske maskviečiai gerokai paplušėjo, kol nugalėjo vietos komandą "Minsk 2006" (2 pergalės, 3 pralaimėjimai) - 75:62 (18:19, 13:14, 24:17, 20:12). R.Šiškauskas per 32 minutes Maskvos ekipai pelnė 4 taškus (visus - baudų metimais, o 4 tritaškiai ir 2 dvitaškiai skriejo pro šalį). Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Trajanas Langdonas - 18 tšk. ir Nikita Kurbanovas - 16. Šeimininkams daugiausia taškų pelnė LaShawnas McKee - 16.

A grupės turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Maskvos CSKA 5 5 0 410:309 10

2. Kazanės "Uniks" 4 3 1 334:275 7

3. "Minsk 2006" 5 2 3 369:381 6

4. Vilniaus "Lietuvos rytas" 5 3 2 405:387 8

5. Dniepropetrovsko "Dnepr" 5 1 4 363:451 6

6. Espo "Honka" 4 0 4 253:331 4