Įsibėgėjęs Ž.Ilgauskas nesustoja

2008 01 29 0:00
Dar neįpusėjus NBA sezonui "Cavaliers" klubo centras Ž.Ilgauskas (su kamuoliu) jau turi solidų dvigubų dublių "krepšį".

Dvidešimtuoju sezono dvigubu dubliu - 16 taškų ir 11 kartų atkovotas kamuolys - per NBA reguliariojo sezono sekmadienio mačą pasižymėjo Žydrūnas Ilgauskas, o jo klubas Klivlendo "Cavaliers" per tas pačias rungtynes svečiuose 98:95 nugalėjo Los Andželo "Lakers" krepšininkus.

Per 29 minutes Ž.Ilgauskas pataikė 6 dvitaškius iš 15, 4 baudų metimus iš 6, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei, likus žaisti 6,14 minutės, už 6 asmenines pražangas turėjo palikti aikštelę.

Centras patyrė traumą

Prie dvyliktosios "Cavaliers" pergalės per 15 paskutiniųjų mačų solidžiausiai prisidėjo LeBronas Jamesas. Jis pelnė 41 tašką, 9 kartus atkovojo ir 2 sykius perėmė kamuolį bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Kaip ir Ž.Ilgauskas, 16 taškų pelnė Larry Hughesas, 10 - Danielis Gibsonas.

"Lakers" ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Kobe Bryantas (33 taškai, 12 atk. kam.) ir Lamaras Odomas (14 tšk.).

Šių rungtynių dėl čiurnos traumos nebaigė 25 metų 208 cm ūgio "Cavaliers" vidurio puolėjas Andersonas Varejao. Brazilas traumą patyrė trečiojo kėlinio pradžioje, kovodamas dėl kamuolio su Aleksandru Vujačičiumi. Aukštaūgis nesėkmingai nusileido ant parketo ir susižeidė kairiąją koją. A.Varejao palikti aikštelę padėjo komandos draugai.

Po šios pergalės praėjusio NBA sezono Rytų konferencijos čempionai "Cavaliers" (24 pergalės ir 19 pralaimėjimų) krepšininkai penktąją vietą konferencijoje dalijasi su Toronto "Raptors".

Nesustabdė vokiečio

Denverio "Nuggets" klubas su Linu Kleiza išvykoje 85:90 pralaimėjo Dalaso "Mavericks" krepšininkams. Dalaso ekipai tai buvo trečia pergalė iš eilės. Starto penkete žaidęs lietuvis per 40 minučių pelnė 10 taškų (2-1/6, 3-1/2, 1-5/8), atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei 3 kartus suklydo.

23 taškus pralaimėjusiųjų komandai surinko Allenas Iversonas, 20 - Anthony Carteris. Iš nugalėtojų, kurie iškovojo vienuoliktą pergalę per trylika paskutiniųjų mačų, sėkmingiausiai rungtyniavo vokietis Dirkas Nowitzkis (32 tšk. ir 11 atk. kam.), Joshas Howardas (20 tšk.) ir Jasonas Terry (19).

Šiaurės Vakarų pogrupio lyderis "Nuggets" (26/17) Vakarų konferencijoje tebėra ketvirtas, o "Mavericks" (30/13) stovi laipteliu aukščiau.

Pratęsimas neišgelbėjo

Devynioliktą pralaimėjimą per 42-as rungtynes patyrė Vašingtono "Wizards" klubas su Dariumi Songaila. JAV sostinės klubas svečiuose po pratęsimo 102:105 nusileido Milvokio "Bucks" krepšininkams. Po šio pralaimėjimo "Wizards" Rytų konferencijoje nukrito į šeštąją vietą. Lietuvis per 16 minučių taškų nepelnė. Darius prametė vienintelį dvitaškį ir atkovojo 3 kamuolius. 40 taškų Vašingtono ekipai pelnė Caronas Butleris, 21 - Antawnas Jamisonas. Iš nugalėtojų sėkmingiausiai rungtyniavo Maurice'as Williamsas (25 tšk.), Charlie Bellas (22) ir Andrew Bogutas (18).

Latvio laimėjimas

"Golden State Warriors" ekipa 106:104 įveikė Niujorko "Knicks" krepšininkus. Per šį susitikimą "Warriors" vidurio puolėjas iš Latvijos Andris Biedrinis atkovojo net 26 kamuolius ir pelnė 11 taškų. Per šį sezoną lygoje dar niekam nėra pavykę atkovoti tiek kamuolių. Paskutinį kartą "Warriors" žaidėjas, kuriam buvo pavykę atkovoti tiek arba daugiau kamuolių, buvo Larry Smithas, jis 1981 metais sugriebė 31 atšokusį kamuolį. Tai atsitiko daugiau nei prieš 25 metus, kai A.Biedrinis gimė.

Vidutiniškai šį sezoną latvis per rungtynes pelno 10,1 taško ir atkovoja 9,5 kamuolio.