Įsibėgėjusi "Cavaliers" mašina pristabdyta

2009 05 22 0:00

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato atkrintamosiose varžybose varžovus nuo kelio šlavusį Žydrūno Ilgausko klubą Klivlendo "Cavaliers" pristabdė Orlando "Magic" komanda.

Pirmosiose Rytų konferencijos finalo serijos iki keturių pergalių rungtynėse "Cavaliers" savo aikštėje svečiams iš Orlando nusileido rezultatu 106:107 (33:19, 30:29, 19:30, 24:29).

Tai buvo pirmoji "Cavaliers" nesėkmė po aštuonių iš eilės pergalių atkrintamosiose varžybose ir vos trečias pralaimėjimas savo arenoje šį sezoną.

Šeimininkų neišgelbėjo net įspūdingas naudingiausio reguliariojo sezono krepšininko LeBrono Jameso pasirodymas - 49 taškai, 8 rezultatyvūs perdavimai, 6 sugriebti bei 2 perimti kamuoliai ir 3 blokuoti varžovų metimai.

32 minutes aikštėje praleidęs Ž.Ilgauskas pelnė 10 taškų (2-5/10, 3-0/1), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus prasižengė.

Lietuvis nesugebėjo sulaikyti savo oponento, "Magic" vidurio puolėjo Dwighto Howardo, pelniusio 30 taškų ir sugriebusio 13 kamuolių. Jau pirmomis susitikimo minutėmis D.Howardas triuškinamu dėjimu sulaužė virš krepšio kabojusį elektroninį laikrodį.

Net 9 dienas iki šio mačo ilsėjęsi "Cavaliers" krepšininkai pirmoje rungtynių dalyje dominavo aikštėje ir įpusėjus rungtynėms turėjo 15 taškų persvarą - 63:48.

Tačiau po pertraukos "Magic" ėmė vytis varžovus, ir ketvirto kėlinuko pradžioje persvėrė rezultatą 85:84. Pergalingus taškus svečiams, likus žaisti 14,7 sekundės, tritaškiu metimu pelnė Rashardas Lewisas - 107:106. Klivlendo ekipa dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet Delonte Westo mestas tritaškis nepasiekė tikslo.

Antrąsias NBA Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes klubai Klivlende žais šią naktį.