Ispanai sunkiai peržengė graikų barjerą

2015 09 15 21:23
Ispanai rungtynių pabaigoje įstengė įveikti graikus. AFP/Reuters/Scanpix nuotraukos

Medalių dalybos didžiuosiuose krepšinio čempionatuose neįsivaizduojamos be Ispanijos rinktinės. Nuo 1999 metų ispanai visuomet patenka į Europos čempionato pusfinalį.

Ši tendencija nebuvo pažeista ir "EuroBasket 2015" turnyre. Antradienį pirmame ketvirtfinalio mače Lilyje Ispanija rezultatu 73:71 (14:14, 25:18, 16:25, 18:14) nugalėjo Graikijos komandą.

Dvikovos pradžioje ispanai atitrūko 8:2 ir nuolat buvo priekyje kelių taškų persvara. Graikijos rinktinei pirmoje rungtynių dalyje nesisekė tvarkytis su ispanų aukštaūgiais Pau Gasoliu ir Nikola Mirotičiumi. Pirmasis iki didžiosios pertraukos surinko 14, antrasis - 12 taškų. Tai leido ispanams pirmauti 39:32.

Trečiame ketvirtyje graikai šovė į priekį ir po Georgio Printezio dvitaškio metimo persvėrė rezultatą savo naudai (46:44). Tačiau P. Gasolio, kuris trečiame ketvirtyje pridėjo dar 11 taškų, pastangų dėka Ispanija neleido varžovams nutolti.

Ketvirtame kėlinyje ispanų treneris Sergio Scariolo graikams parengė tokį gynybos planą, kad šie per 9 minutes sugebėjo pelnyti vos 4 taškus. Tuo metu ispanai persvėrė rezultatą ir įgijo apčiuopiamą pranašumą. Paskutinėmis sekundėmis graikai bandė gelbėtis tritaškiais metimais ir pražangomis, bet ispanai išlaikė persvarą - 73:71.

Ispanijos rinktinės varžovas pusfinalyje paaiškės po Prancūzijos ir Latvijos rinktinių dvikovos.

Ispanija: Pau Gasolis 27 tšk. (9/16 dvitaškių), Nikola Mirotičius 18, Sergio Rodriguezas 10 (5 rezult. perd.).

Graikija: Nickas Calathesas 14 tšk. (7 rezult. perd.), Georgis Printezis 13, Giannis Antetokounmpo 12 (16 atk. kam.).