Ispaniškas ULEB finalas

2008 04 14 0:00

ULEB taurės vyrų krepšinio turnyro finale dėl vienintelio kelialapio į Eurolygą kovos Ispanijos klubai - Tomo Nagio Žeronos "Akasvayu" ir Badalonos "DKV Joventut", o mače dėl trečiosios vietos turnyre susitiks 2006 metų ULEB taurės savininkas Maskvos "Dinamo" klubas su Robertu Javtoku ir Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" krepšininkai.

Šeštadienį Turine įvykusias pusfinalio rungtynes "Dinamo" krepšininkai pralaimėjo Žeronos "Akasvayu" ekipai 78:81 (20:23, 15:15, 14:26, 29:17). Ispanijos komanda trečiame kėlinyje, likus žaisti pusantros minutės, buvo įgijusi net 19 taškų pranašumą. Taikliais tritaškiais metimais Rusijos klubo krepšininkai sumažino atsilikimą, galiausiai po Henry Domercanto tolimo šūvio komandas skyrė tik taškas - 73:74. Po dviejų varžovų gynėjo Arrielio McDonaldo baudų "Akasvayu" atitrūko 4 taškais, bet likus žaisti 11 sekundžių H. Domercantas vėl pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki taško. Po to kai A.McDonaldas sumetė abi baudas, paskutinei atakai Rusijos klubas turėjo 9 sekundes, tačiau rungtynių baigties pakeisti nesugebėjo. Iš pradžių Milošas Vujaničius nepataikė iš toli, o tada R.Javtoko pamuštą kamuolį sugavęs H.Domercantas taip pat atakavo netaikliai.

34 minutes žaidęs lietuvis pelnė 10 taškų (2 - 4/7, 1 - 2/5), atkovojo 10 kamuolių, blokavo 3 metimus.

Kitame pusfinalyje Badalonos "DKV Joventut" įveikė Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" 90:83 (27:17, 20:20, 21:23, 22:23). Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė ispanas Rudy Fernandezas - 27 taškai, pralaimėjusių gretose išsiskyrė Robertas Hite'as (28 tašk.).

Maskvos "Dinamo" krepšininkai į pusfinalį pateko ketvirtfinalyje 78:63 (25:17, 18:21, 18:11, 17:14) įveikę Zgoželeco "PGE Turow" ekipą. R.Javtokas per 32 minutes solidžiai prisidėjo prie pergalės ir nugalėtojams pelnė 15 taškų bei po krepšiais atkovojo 4 kamuolius. Sėkmingiau už lietuvį žaidė tik H. Domercantas (22 tšk.) ir M.Vujaničius (16 tšk.). 19 taškų mesdamas į maskviečių krepšį surinko Davidas Loganas, 15 - Thomas Kelati, 9 - Robertas Witka.