Įspūdingą LMKL lyderių dramą sostinėje laimėjo „Utena“

2015 12 11 20:16
Augusto Didžgalvio nuotrauka

Dramatišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) pasiekė titulą ginanti „Utenos“ (9/1) ekipa, kuri išvykoje 59:56 (6:9, 18:15, 16:13, 19:19) palaužė Vilniaus „Kibirkšties“ (8/2) komandą.

Pirmajame kėlinyje abi komandos rungtyniavo labai nerezultatyviai ir taškus rinko itin sunkiai. „Utenos“ ekipa per pirmąsias 10 minučių realizavo vos 3 metimus iš 19 (16 proc.) ir atsiliko nuo vilniečių – 6:9.

Antrajame ketvirtyje viešnios toliau strigo puolimo ir „Kibirkšties“ krepšininkės sėkmingai tuo sėkmingai naudojosi – sužaidus 5 minutes įgijo 9 taškų pranašumą – 22:13. Amžinai nepataikyti negali ir „Utena“ šią taisyklę patvirtino – laimėjusi atkarpą 9:0 išlygino rezultatą – 22:22. Netrukus LMKL čempionės ir išsiveržė į priekį, bet Gabijos Meškonytės metimas išlygino rezultatą ir ekipos į rūbinę iškeliavo esant tokiam rezultatui – 24:24.

Po didžiosios pertraukos Alfredo Vainausko auklėtinės perėmė iniciatyvą ir ėmė tolti – 26-ąją minutę skirtumas išaugo iki 9 taškų – 40:31. „Kibirkšties“ komanda pakeitė gynybos sistemą ir per 4 minutes nepraleido nė taško, tad prieš lemiamą atkarpą gerokai priartėjo – 37:40.

Uteniškės pro šalį šaudė ir ketvirtajame kėlinyje prabėgus 4 minutėms, o tuo pasinaudojusios varžovės jau buvo priekyje – 43:40. Nors Rita Milieškienė tritaškiu atstatė pusiausvyrą (43:43), „Kibirkštis“ spurtavo 8:0 – 51:43. Likus žaisti 2 minutes „Utena“ ėmė gelbėtis – pelnė 5 taškus iš eilės – 51:54. Likus 34 sekundėms Rima Valentienė pataikė tritaškį su varžovės pražanga ir jau viešnios atsidūrė arčiau pergalės – 55:54. „Kibirkšties“ ataka buvo nesėkminga, o R.Milieškienė realizavo abi baudas – 57:54. Vilnietės dar pataikė dvitaškį, R.Milieškienės ranka vėl nedrebėjo metant baudas (59:56), o desperatiškas G.Meškonytės tolimas metimas skriejo pro šalį ir finalinė sirena paskelbė „Utenos“ triumfą.

„Kibirkštis“: L.Juškaitė 18 (6 atk. kam.), J.Kraujūnaitė 9, G.Meškonytė ir E.Šniokaitė po 6.

.“Utena“: M.Solopova 15 (6/17 metimai, 4 blk.), R.Milieškienė 11 (6 atk. kam.), I.Šimkutė 10 (5 atk. kam.), M.Kvederavičiūtė 9.