Iššūkį priėmė "Sakalai"

2009 04 14 0:00
Per finalą "Sakalų" krepšininkai atkuto po A.Šikšniaus (Nr. 9) tritaškių.

Iššūkio taurę laimėjo bei teisę žaisti su silpniausia Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito diviziono komanda pelnė Vilniaus "Sakalų" komanda.

Nerijaus Zabarausko treniruojamas sostinės klubas Utenoje vykusiame Iššūkio taurės finalo ketverto turnyre parklupdė Švedijos bei Latvijos komandas ir iškovojo nugalėtojų taurę.

Apie "Nevėžį" negalvoja.

Dėl teisės kitą sezoną rungtyniauti SEB BBL Elito divizione "Sakalai" pereinamąsias rungtynes žais su paskutinę vietą Elito divizione užėmusiais Kėdainių "Nevėžio" krepšininkais.

"Apie pereinamąsias rungtynes dar negalvojame, - tikino "Sakalų" treneris N.Zabarauskas. - Dabar mūsų laukia Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio rungtynės su "Lietuvos rytu".

Pusfinalyje "Sakalai" 101:80 parklupdė Noršiopingo "Dolphins" (Švedija) krepšininkus, o finale 84:77 įveikė Latvijos sostinės klubą Rygos VEF.

Pakeliui į finalą latviai 82:57 šventė pergalę prieš Kauno "Aisčius", kuriems negalėjo padėti į JAV išvykęs vienas lyderių Donatas Motiejūnas.

Kovoje dėl trečiosios vietos švedai tik po pratęsimo 99:98 įveikė "Aisčius".

Atsitiesė per 15 minučių

Pusfinalyje kovodami su švedais vilniečiai į lemiamą šturmą metėsi per paskutines 15 minučių. Trečio ketvirčio viduryje "Dolphins" pirmavo 60:53, tačiau likusią susitikimo dalį "Sakalai" laimėjo 48:20 ir pateko į finalą. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs Vilmantas Dilys pelnė 19 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

"Pradėjome žaisti, kaip mokame - suaktyvinome gynybą, pataikėme į krepšį, ir to užteko pergalei", - paskutinėmis 15 minučių džiaugėsi naudingiausias pusfinalio žaidėjas V.Dilys.

"Vyrai suprato, kad nebėra kur trauktis ir kad finalų nebus kasmet", - po dvikovos kalbėjo "Sakalų" strategas N.Zabarauskas.

Nuoseklaus darbo rezultatas

Finalo su latviais pradžia Lietuvos komandai vėl nesisekė: svečiams atitrūkus 13:4, vilniečių treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po jos N.Zabarausko auklėtiniai ėmė vytis varžovus, o antro ketvirčio pradžioje po dviejų Arvydo Šikšniaus tritaškių pirmąkart išsiveržė į priekį (35:33). Po didžiosios pertraukos VEF krepšininkai vėl bandė pabėgti (58:50), tačiau vilniečiai alsavo jiems į nugarą. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti nepilną minutę "Sakalai" pirmavo 3 taškais (80:77) ir nebepaleido pergalės.

"Mūsų sėkmė yra nuoseklaus darbo rezultatas, - po finalo džiūgavo N.Zabarauskas. - Visą sezoną per kiekvienas rungtynes iki paskutinio teisėjo švilpuko stengėmės žaisti kaip komanda.

Finalas. "Sakalai" - Rygos VEF 84:77 (25:28, 17:18, 19:16, 23:15). A.Šikšnius ir V.Šarakauskas (8 atk. kam.) - po 14, R.Ūzas 11, A.Labuckas 10 (9 atk. kam.), N.Strazdauskas 9 (7 atk. kam.); J.Kolesnikovas 28, J.Aleksejevas 19, A.Selakovas 17.

Dėl 3 vietos. "Dolphins" - "Aisčiai" 99:98 (25:16, 19:21, 18:28, 25:22; 12:11). F.Drainsas 25, G.Gervinas 21, J.Kjellbomas 16, O.Ayuba ir J.McNaullas - po 10; E.Dimša 32 (13 atk. kam.), P.Beliavičius 24, T.Masiulis 20 (14 atk. kam.), T.Rinkevičius 10.

Pusfinaliai. "Aisčiai" - Rygos VEF 57:82 (18:21, 12:16, 20:24, 7:21). E.Dimša 17, P.Skurdauskas 12, P.Beliavičius 9; R.Freimanis 17, J.Aleksejevas 16, J.Kolesnikovas ir M.Gulbis - po 13.

"Sakalai" - "Dolphins" 101:80 (22:22, 24:28, 27:12, 28:18). V.Dilys 19 (2-5/8, 7 atk. kam.), L.Samėnas 14 (6 rez. perd.), G.Šuchovcovas 13 (2-5/8, 7 atk. kam.), V.Šarakauskas ir R.Matulis (2-4/4, 3-1/1) - po 11, A.Labuckas ir R.Ūzas - po 10; J.Kjellbomas 13, F.Drainsas 12, G.Gervinas 11.