Italės parodė lietuvėms duris

2009 06 17 0:00
Italių džiaugsmas po pergalės prieš lietuves.
Irmanto Sidarevičiaus (ELTA) nuotrauka

Lietuvos dangus lyg žinodamas, kuo baigsis mūsų krepšininkių kova su italėmis dėl kelialapio į Europos čempionato ketvirtfinalį, po saulėto pirmadienio vakar prapliupo graudžiom ašarom.

Viena pergalė ir penki pralaimėjimai. Su tokiu kraičiu mūsų šalies rinktinė iš Latvijos grįžta į Lietuvą.

Treneris nusivylęs.

Komanda nepasinaudojo suteiktu šansu - ji nepateko tarp aštuonių pajėgiausių Senojo žemyno komandų. Pergalė prieš itales 8 taškais bei baltarusių pralaimėjimas turkėms būtų atvėrę lietuvėms kelią į atkrintamąsias varžybas. Tačiau antradienį mūsų krepšininkės suklupo žaisdamos paskutines F grupės rungtynes su Italijos rinktine - lietuvės pralaimėjo 58:72. Tad mūsiškėms neberūpėjo, kaip baigsis vėliau prasidėjusi baltarusių kova su turkėmis. Po vakar Latvijoje patirto fiasko lietuvės suskubo krautis lagaminus.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) iškeltas tikslas - kovoti dėl vietos pirmajame šešetuke - liko neįgyvendintas. Galutinėje rikiuotėje mūsų šalies krepšininkės pasidalijo 9-12 vietas su lenkėmis, čekėmis ir turkėmis.

Nepaisydamas itin nesėkmingo pasirodymo vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas tiki, kad mūsų krepšininkių laukia šviesi ateitis. Jis neabejoja, kad ši moterų rinktinė gali tapti viena stipriausių Europos komandų.

"Esu nusivylęs galutiniu čempionato rezultatu. Manau, mums pritrūko pasitikėjimo ir fizinių jėgų, kad galėtume tęsti savo pasirodymą Europos pirmenybes", - po lemtingo pralaimėjimo vakar sakė R.Paulauskas.

Subyrėjo trečiame kėlinyje

Po pirmų dviejų mačo su Italijos rinktine kėlinių lietuvės dar tryško optimizmu. Iki antro kėlinio pabaigos likus žaisti 12 sekundžių mūsiškės po Agnės Čiūdarienės taiklios atakos buvo įgijusios išsvajotą persvarą - 37:29. Tačiau svajonė sudužo iškart po didžiosios pertraukos, kai varžovės penkių minučių atkarpą laimėjo 12:0 ir išsiveržė į priekį 43:39. Pirmuosius taškus trečiame ketvirtyje lietuvės pelnė tik po 6 minučių. Lemiamu tapęs trečias kėlinys pralaimėtas 6:19, o prieš paskutinį ketvirtį Italijos rinktinė pirmavo 48:43. Dar vieną smūgį mūsų komanda patyrė 32 minutę, kai už penkias pražangas aikštelę turėjo palikti pagrindinė įžaidėja Sandra Valužytė. Likus žaisti 4 minutes varžovės pirmavo tik 3 taškais (56:53), tačiau per likusį laiką R.Paulausko auklėtinės buvo sutriuškintos 16:5.

Mūsų komandoje rezultatyviausiai žaidė Aušra Bimbaitė - 17 taškų. A.Čiūdarienė pelnė 13 taškų, Eglė Staknevičienė - 12, Gintarė Petronytė - 11 tšk. ir atkovojo 9 kamuolius. Iš italių, kurios pateko į ketvirtfinalį, išsiskyrė Marte Alexander (17 tšk.) ir Laura Macchi (15).

Mūsų žaidėjos kamuolį prarado net 24 kartus (po 5 klaidas padarė S.Valužytė ir A.Bimbaitė).

Ispanės žengia pergalingai

Pirmadienį kovas baigė E grupės komandos. Iš šios grupės į ketvirtfinalį pateko Ispanija, Slovakija, Latvija, Graikija, o Čekija bei Lenkija, kaip ir Lietuva, jau baigė pasirodymą čempionate.

Pirmąją vietą grupėje užėmė nė sykio nepralaimėjusi Europos vicečempionė Ispanijos rinktinė. Per paskutines rungtynes ispanės 67:60 nugalėjo šeimininkes latves, kurios patyrė antrą pralaimėjimą ir liko trečios. Antrąją vietą grupėje užėmė Slovakijos ekipa, 57:59 nusileidusi paskutiniu momentu į ketvirtfinalį patekusiai Graikijos komandai. Jai vietą tarp aštuonių pajėgiausių ekipų garantavo čekių pergalė prieš Lenkijos krepšininkes - 82:68.

Italija - Lietuva 72:58 (21:19, 10:18, 17:6, 24:15). Italija: M.Alexander 17 (7 atk. kam.), L.Macchi 15 (6 atk. kam.), R.Masciadri 12, S.Ballardini 11, C.Pastone 6, F.Modica 5, K.Ress 4, M.Cirone 2; Lietuva: A.Bimbaitė 17 (5 kld.), A.Čiūdarienė 13 (1-5/11), E.Staknevičienė 12, G.Petronytė 11 (9 atk. kam.), D.Staugaitienė ir G.Paugaitė - po 2, S.Valužytė 1 (5 kld.).

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 22/47 (46,8 proc.) ir 13/31 (41,9), tritaškiai - 4/15 (26,7) ir 5/16 (31,3), baudos - 16/22 (72,7) ir 17/27 (63), kamuolys atkovotas 38 ir 33 kartus, rezultatyviai perduotas 12 ir 13, perimtas 11 ir 5, prarastas 15 ir 24 kartus.

E grupė

Slovakija - Graikija 57:59 (16:17, 20:16, 7:13, 14:13). Z.Zirkova 13, L.Kupcikova 10 (11 atk. kam.); E.Maltsi 22, D.Kalentzou 13.

Lenkija - Čekija 68:82 (14:21, 13:22, 21:19, 20:20). M.Leciejewska 12, J.Walich ir J.Zurowska - po 10; M.Hartigova 17, J.Vesela 15, T.Peckova ir E.Viteckova - po 12, K.Elhotova 10.

Latvija - Ispanija 60:67 (19:17, 13:14, 17:16, 11:20). A.Jekabsone-Zogota 18, L.Jansone 10; A.Montanana 25 (2-11/14), E.Aguilar 14 (3-4/11), A.Valdemoro 12.