Italijos čempionai atsirevanšavo

2009 03 27 0:00
R.Šiškauskas (kairėje) dvitaškius ir baudas vakar mėtė 100 proc. taiklumu.

Ketvirtadienį per antrąsias Eurolygos ketvirtfinalių rungtynes dvi komandos išlygino serijų rezultatus.

Atkakliausiai ketvirtadienį vyko "lietuviškų" ekipų dvikova Atėnuose tarp "Panathinaikos" (Graikija) su Šarūnu Jasikevičiumi ir Sienos "Montepaschi" (Italija) su Rimantu Kaukėnu bei vakar į aikštelę išbėgusiu Kšyštofu Lavrinovičiumi. Italijos čempionai po permainingos kovos išplėšė pergalę rezultatu 84:79 (24:21, 14:22, 17:18, 29:18) ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

Nugalėtojus į pergalę vedė R.Kaukėnas, surinkęs 22 taškus (2-7/10, 3-1/1, 1-5/7). 9 taškus (2-2/2, 3-1/1, 1-2/2) pridėjo K.Lavrinovičius. Š.Jasikevičiaus sąskaitoje - 11 taškų (2-3/4, 3-1/2, 1-2/2).

Čempionų titulą ginantis Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku antrąkart - 77:50 (21:6, 22:16, 18:12, 16:16) - namie įveikė Belgrado "Partizan" (Serbija) ekipą ir ketvirtfinalio serijoje pirmauja 2:0. Po nerezultatyvių pirmųjų rungtynių Maskvoje (CSKA laimėjo 56:47) vakar Rusijos čempionai jau nuo pirmų minučių pradėjo diktuoti sąlygas ir viską išsprendė per pirmus du kėlinius. Tiesa, rungtynių pradžia nieko blogo svečiams nežadėjo: sužaidus keturias minutes šeimininkai turėjo 3 taškų pranašumą (8:5). Tačiau likusią kėlinuko dalį Rusijos komanda laimėjo 13:1 ir atitrūko 21:6. Antrą kėlinį taikliu metimu pradėjo Belgrado ekipos žaidėjas Milenko Tepičius (21:8), tačiau netrukus svečių atakos užstrigo. R.Šiškauskas išprovokavo nesportinę pražangą, įmetė abu baudų metimus ir taip prisidėjo prie Maskvos ekipos spurto 9:0. 13 minutę komandas skyrė jau 22 taškai (30:8), o po didžiosios pertraukos, per keturias trečiojo ketvirčio minutes, šeimininkai pelnė 10 taškų be atsako ir skirtumas tapo nepadorus - 53:22.

R.Šiškauskas per 21 minutę pelnė 11 taškų (2-2/2, 3-0/2, 1-7/7) ir komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą. Tiek pat taškų pridėjo ir Morrisas Terence'as, o už juos geriau žaidė tik 21 tašką surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs Erazemas Lorbekas. "Partizan" ekipoje vienintelis Stephane Lasme pelnė dviženklį taškų skaičių (15).

Antrą pergalę namie šventė ir Pirėjo "Olympiacos" (Graikija), 79:73 (18:15, 20:21, 21:13, 20:24) nugalėjusi Madrido "Real" komandą. Graikus į pergalę vedė Lynnas Greeras (21 tšk.) ir Georgiosas Printezis (18), o iš ispanų labiausiai pasižymėjo Felipe Reyesas (23 tšk. ir 9 atk. kam.) ir Louisas Bullockas (22; 3-3/10).

Per Ispanijos ekipų dvikovą "Regal FC Barcelona" 85:62 (23:24, 23:16, 14:17, 25:15) atsirevanšavo "TAU Ceramicai" už antradienį patirtą pralaimėjimą ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Nugalėtojams 17 taškų pelnė Jaka Lakovičius, iš svečių labiausiai pasižymėjo Igoris Rakočevičius (18).