J. Andersono vedamas „Žalgiris“ išvykoje palaužė „Dzūkiją“

2014 12 15 20:50
E. Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate dar vieną sunkią pergalę iškovojo „Žalgirio“ (14-1) krepšininkai. Kauniečiai išvykoje 78:75 (25:12, 19:24, 17:25, 17:14) įveikė „Dzūkijos“ (8-9) komandą.

Nors žalgiriečiai rungtynes pradėjo užtikrintai (1:5), tačiau įpusėjus ketvirčiui aikštelės šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą (10:10). Tuomet svečiai surengė spurtą 11:0 ir nutolo (10:21), o po pirmo kėlinio pirmavo 12:25.

Antrajame kėlinyje žaidimo eigą jau diktavo „Dzūkija“, po Giedriaus Gusto tritaškio sumažinusi deficitą iki penkių taškų (27:32). Po minutės pertraukėlės kauniečiai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą (27:39). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis dvitaškį pataikė Rytis Juknevičius ir „Žalgiris“ po pirmos rungtynių pusės pirmavo 36:44.

Dzūkų spurtas 5:0 trečio kėlinio pradžioje vėl sugrąžino intrigą (43:44). Fedoras Dmitrievas užsidirbo techninę pražangą už vaidybą gynyboje, o šia situacija puikiai pasinaudojo Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas (46:52). Įpusėjus ketvirčiui Martynas Paliukėnas ir Artūras Jomantas išvedė šeimininkus į priekį (55:54). „Dzūkija“ pirmavo iki pat kėlinio pabaigos, tačiau paskutinėmis sekundėmis Jamesas Andersonas pataikė sudėtingą tritaškį ir išlygino rezultatą 61:61.

Williamas Cherry pelnė keturis taškus iš eilės ir „Žalgiris“ šiek tiek atitrūko (63:68). Likus žaisti tris minutes iki ketvirto kėlinio pabaigos Martynas Paliukėnas sumažino deficitą iki dviejų taškų (68:70), bet jau kitoje atakoje P.Jankūnas pataikė iš toli (68:73). Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Vilmantas Dilys pataikė sudėtingą tritaškį (75:76). Prie baudų metimų linijos stojęs E.Ulanovas realizavo abu metimus, kitoje aikštelės pusėje „Dzūkijos“ metimai skriejo pro šalį ir kauniečiai šventė pergalę 75:78.

Dzūkija“: Adamas Lapeta 16, Rytis Juknevičius 15 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Giedrius Gustas 9, Artūras Jomantas 8 (6 atk. kam.).

Žalgiris“: Jamesas Andersonas 22 (5 atk. kam., 3 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 14 (5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 10 (6 atk. kam.), Williamas Cherry 9 (6 klaidos).